Süleyman Demirel kendisine ziyarete gelenlere 'CHP'ye oy verin' çağrısında bulunduğu iddia ediliyor

Süleyman Demirel kendisine ziyarete gelenlere 'CHP'ye oy verin' çağrısında bulunduğu iddia ediliyor

Süleyman Demirel kendisine ziyarete gelenlere 'CHP'ye oy verin' çağrısında bulunduğu iddia ediliyor
Gazeteci Ömer Şahin'in Kanal a daki "Görüş Farkı" programında Ergenekon sanıklarının adaylıklarına ilişkin çarpıcı iddia ortaya atıldı.

ANAP'ın eski bakanlarından Vehbi Dinçerler ile 28 Şubat sürecinde Başbakan Tansu Çiller'in Başdanışmanlığını yapan Hüseyin Kocabıyık, CHP'nin Ergenekon sanıklarını Anayasa projesini engellemek için aday gösterdiğini savundu.

CHP'nin aday gösterdiği merkez sağ isimler ve Ergenekon sanıklarının hiçbirinin oy getirmeyeceğini vurgulayan Hüseyin Kocabıyık, "Merkez sağ partiler helak olmuşken, hiçbir temsil kabiliyeti olmayan isimler aday gösterildi. CHP, bunlardan oy beklemiş olamaz. Asıl amaç Anayasayı yaptırmamaya dönük bir hamlenin şimdiden hazırlığıdır" dedi. Vehbi Dinçerler'de, "13 Haziran'a hazırlanılıyor. Anayasa'ya 'hayır' diyecek bir kadro oluşturuluyor. Bu çok şuurlu,kararlı bir tercihtir" ifadelerini kullandı.

DEMİREL 'CHP'YE GİDİN' DİYOR

Dinçerler ve Kocabıyık, CHP'nin Mehmet Haberal, Sinan Aygün gibi Ergenekon sanıklarının yanı sıra merkez sağ kökenli bazı isimleri aday göstermesinde eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in rolü olduğu görüşünde. Dışarıdan "gizli bir el" ve "Demirel" in siyaset mühendisliği yürüttüğünü savunan Kocabıyık, eski Cumhurbaşkanı Demirel ve DP eski başkanı Hüsamettin Cindoruk'un açıkça CHP'ye çalıştığını da söyledi:

"Ömrü boyunca solun rakibi olduğunu söyleyen Demirel ile Cindoruk CHP'ye destek veriyor. Demirel, yanına giden herkese 'CHP'ye gidin' diyor"

HABERAL'IN GİZLİ ELİ VAR

Ergenekon sanıklarının adaylığını eleştiren Vehbi Dinçerler, "dışarıda sanık olmayan aynı kalitede insan yok mu?" sorusunu yöneltti. Dinçerler, Haberal ve benzeri isimlerin Anayasa değişikliğini nasıl engelleyebileceği sorusuna ise, " Haberal'in eşi, dostu, Demirel'i, gizli eli var. Ergenekon meselesi henüz bitmemiş. Asıl amaç Anayasa'yı engellemek" cevabını verdi. Türkiye'nin önündeki en önemli projesinin Anayasa değişikliği olduğunu da kaydeden Dinçerler, "Açıkça söylüyorum. Anayasa projelerini görmeden hiçbir partiye oy vermeyeceğim" derken siyasi partileri nasıl bir Anayasa istediklerini kamuoyuna açıklamaya çağırdı.
internethaber.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER