Recep Bey; İlk Uçak Fabrikasını Biz Açtık

Recep Bey; İlk Uçak Fabrikasını Biz Açtık

Recep Bey; İlk Uçak Fabrikasını Biz Açtık
Erdoğan'ın “Kendi memleketine giderken uçak bulamıyordun be vicdansız, şimdi uçakla gidiyorsun işte, söyle ya” sözlerine cevap veren CHP lideri Kılıçdaroğlu 'Recep Bey bizim tarihimizi de bilmiyor' dedi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın bugün İl Başkanları toplantısında söylediği “Kendi memleketine giderken uçak bulamıyordun be vicdansız, şimdi uçakla gidiyorsun işte, söyle ya” sözlerini eleştirerek, “Recep Bey, bizim tarihimizi de bilmiyor. 1925’te bu ülkenin ilk uçak fabrikasını Kayseri’de CHP kurdu” dedi.

Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi tarafından yaptırılan Batıkent Kültür ve Ticaret Merkezi’nin temel atma töreninde vatandaşlara hitap etti. Başbakan Erdoğan’ın bugün İl Başkanları toplantısında söylediği “Kendi memleketine giderken uçak bulamıyordun be vicdansız, şimdi uçakla gidiyorsun işte, söyle ya” sözlerini eleştiren Kılıçdaroğlu, “Recep Bey, bizim tarihimizi de bilmiyor. 1925’te bu ülkenin ilk uçak fabrikasını Kayseri’de CHP kurdu” dedi.

Vatandaşları ayrıştırmak istemediklerini, Türkiye’de kardeşçe yaşamak istediklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin her alanda dünyanın en saygın insanlarını yetiştirdiğini ancak sağlıklı liderler yetiştirilemediğini ifade ederek “Bugün Türkiye’yi maalesef ülkeyi kötü yönetiyorlar. Ve size şikayet ediyorum bunları ben. Halkın iktidarından, yani CHP’nin iktidarından hiçbir zaman endişe etmeyin. Ülkeyi borç batağından kurtaracağız. Bu ülkede bir tek çocuğun bile yatağa aç girmesini engelleyeceğiz. Yoksulluğu siyasi istismar alanı haline getirmeyeceğiz, yoksulun da onurunu koruyacağız” dedi.

Vatandaşların “Başbakan Kemal” sloganı atması üzerine Kılıçdaroğlu, “Başbakanlık için izin sizde, bizde değil. Yetki sizde, bizde değil. Az süre kaldı, seçim sandığı gelecek” diye konuştu.

Vatandaşlara “Halkın iktidarını kurmaya var mısınız?” diye soran Kılıçdaroğlu, “Varız” yanıtı alması üzerine “Eğer halkın iktidarını kurarsak bilin ki artık yolsuzluğa, talana, yalana, dolana son vereceğiz” dedi.

Geçen seçimlerde sandığa gitmeyen, CHP’ye kızan, küsen veya başka bir partiye oy veren tüm vatandaşlara önümüzdeki seçimlerde CHP şemsiyesi altına beklediğini belirten Kılıçdaroğlu, gençlerin ve kadınların siyasete daha çok ilgi gösterdiklerini ifade etti.

-“SAĞ ELİN VERDİĞİNİ SOL EL GÖRMEYECEK”-

Yenimahalle Belediyesi’nin başlattığı “Yenikart” uygulamasıyla yoksulluğun siyasi istismar alanından çıkarıldığını, bu kart hesabına yatırılan belli miktardaki parayı ailenin kadının aldığını ve bu kartı kullananların yoksul olarak algılanmadığını anlatan Kılıçdaroğlu, “Temel hedef bu değil mi zaten, insanın onurunu korumak değil midir? Ne diyorduk, halkın iktidarında sağ elin verdiğini sol el asla görmeyecek” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Türkiye’de şu anda iktidarın “demokrasi, hak, adalet” söylemine karşın telefonla konuşulmaktan korkulur hale gelindiğini, gazetecilerin otosansür uygulamaya başladığını, TEKEL işçilerinin de havuzlara atıldığını dile getirerek “Bunların demokrasi anlayışı budur. Biz çağdaş anlamda demokrasiyi getireceğiz. Eleştirilmekten korkmayacağız, yurttaşlarımıza hesap vermeyi de namuslu bir görev kabul edeceğiz” dedi.

“Halka hesap vermekten korkan, yetim hakkı yiyen, gırtlağına kadar yolsuzluğa bulaşan, hayali ihracatçısından tefecisine herkese” hesap sormanın gücünü kendilerine verecek olanın seçim olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bu coğrafyada bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine yürüyeceğiz, AKP’yi sandığa gömeceğiz” dedi. (ANKA)
haber7.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER