Korkma İsrailli Türkiyeye gel!

Turizm Bakanlığı, İsrail için tanıtım bütçesini 400 binden 1 milyon dolara çıkarıyor Birleşmiş Milletler'in Mavi Marmara saldırısıyla ilgili olarak hazırladığı rapora sert tepki gösteren Türkiye'nin yaptırım kararından turizm sektörü etkilenmeyecek.

Korkma İsrailli Türkiyeye gel!
İki ülke arasındaki 'One Minute' ile 'MaviMarmara' krizlerinden sonra 2008 yılındaki 558 bin turistlik rekorun gerisinde kalan Türkiye'ye gelen İsrailli sayısını artırmayı  planlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı, tanıtıma devam edecek. TurizmBakanlığı, 400 bin dolar olarak belirlediği tanıtımbütçesini 1milyon dolara kadar çıkarmak için çalışmalara başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, İsrail ile yeniden gerilen ilişkilere rağmen tanıtımkesmeyip aksine artıracaklarının altını çizdi.

Taşbaşı, "İsrail bizim hedef pazarlarımızdan birisi. 2012 yılı için 400 bin dolar olarak belirlediğimiz İsrail'de Türkiye tanıtımı bütçesini yıl içerisinde 1 milyon dolara kadar

çıkarmayı planlıyoruz" dedi. Taşbaşı, sezon başında TurizmBakanlığı’nın Tel Aviv Kültür ve TanıtmaMüşavirliği aracılığıyla İsrailli turistleri yeniden çekmek için çalışma başlattıklarını hatırlatarak, gazete ilanlarının yanı sıra yaklaşık 420 otobüsün üzerinde yapılan tanıtımlarının devam edeceğini söyledi.

‘SİYASETTEN BAĞIMSIZ’

Bu yıl Türk ve İsrailli acentelerle el ele vererek ortak çalışmalar yaptıklarını anlatan Cumhur Güven Taşbaşı, geçen yıllarda Türkiye'ye yılda yaklaşık 600 ile 700 bin İsrailli turistin geldiğini hatırlatarak, "İsrailli turistler için bu kadar yakında Türkiye’den başka
gidebilecekleri kaliteli tatil ülkesi yok. Siyaset ile turizmi birbirinden ayırmayı hedefliyoruz.
Reklam çalışmalarımız sayesinde şu anda oldukça düşen bu potansiyeli tekrar çekeceğimize inanıyoruz. Reklamlarla Türkiye'nin İsrailli turist için güvenli ülke imajına vurgu yapıp İsrail hükümetinin 'Türkiye güvenli ülke değil gitmeyin' çağrılarını kıracağımızı öngörüyoruz” diye konuştu.
Ataşehir'de Hastahane ve Tıp Merkezleri
Sigorta hasar sorgulama
Ataşehir Firma Rehberi
Ataşehir'de Hastahaneler Tıp Merkezleri
Atasehirliyiz.net
Ataşehir Kebapcılar Adres ve telefonları

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109