Gandi, Tekin için son sözünü söyledi

Gandi, Tekin için son sözünü söyledi

Gandi, Tekin için son sözünü söyledi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin'le ilgili olarak Hadi Özışık'a önemli açıklamalarda bulundu.

İNTERNETHABER.COM - BEST FM'de Hadi Özışık'ın sunduğu "Konuşan Türkiye" adlı programın canlı yayın konuğu olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin'le ilgili noktayı koydu: Genel Başkan yardımcısı olacak...

Hadi Özışık'ın "Örgütlerinizle ilgili mesajlar geliyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nu zaten biz seçimlerden önce gördük, tanıdık, bildik ve sevdik diyen bir dinleyicimiz var. Kemal Bey genel başkanlığa geldi ama CHP kadrolarında bir değişiklik olmadı şikayetleri var. Ayrıca Gürsel Tekin, Kılıçdaroğlu iyi bir ikili olmuştu. Şimdi Tekin, Kılıçdaroğlu'nun yanında yok diye yakınanlar da var" şeklindeki sorusuna Kılıçdaroğlu şu karşılığı verdi:

Öncelikle partinin üst yönetimi aşağı yukarı yüzde 99 oranında değiştiğini söylemeliyim. İllerle ilgili olarak il başkanlarını değiştirmek gibi bir çabanın doğru olmadığı kanaatindeyiz. Onların performansını seçimlerde görüp değerlendireceğiz. Kendileriyle sürekli görüşüyoruz değerlendirme yapıyoruz. İlçe başkanlarımız çalışırsa başımızın üstünde performansı düşük olursa görevlerinden alınacaklar.

GÜRSEL TEKİN GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLACAK

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin'le ilgili olarak ilk kez Hadi Özışık'a açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

Gürsel Tekin şu an Parti Meclisi üyemiz. Biliyorsunuz Parti Meclisi'miz tüzük gereği iki ayda bir toplanıyor. Önümüzdeki toplantı bu yüzden 4 Ağustos'ta gerçekleşecek. Gürsel Tekin arkadaşımız da 4 Ağustos günü Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi olacak. Hafta sonu da birlikte Kahramanmaraş'a gideceğiz. 4 Ağustos'tan sonra Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak."

Sizi seven İzmirli CHP'liler diyorlar ki 'Biz il ve ilçe başkanlarımızı aramızda görmek istiyoruz' diyorlar, herhalde gereğini yaparsınız...

Çok teşekkür ediyorum Hadi Bey, dinleyicilere selam ve sevgilerimi sunuyorum.

interner haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER