Erbakan'ın yeni parti için son kararı!

Erbakan'ın yeni parti için son kararı!

Erbakan'ın yeni parti için son kararı!
Erbakan'ın yeni parti için son kararı!

Kapatılan Refah Partisi'nin eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan, yeni parti kuracağı iddialarına son sözü söyledi!..

Kapatılan Refah Partisi'nin eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan, yeni parti kuracağı iddialarını yalanlayarak, ''Camiamızın medyanın maksatlı yayınlarıyla bir tuzağın içerisine çekilmek istendiği de aşikardır'' dedi.

Erbakan, Özel Kalem Müdürü Mehmet Karaman aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, Saadet Partisi'nin 11 Temmuz 2010 Olağanüstü Kongresi'nden sonra yaşanan bir takım gelişmeler dolayısıyla medyada çıkan haber ve yorumların ibretle takip edildiğini belirtti.

Bu süreçte medyanın gerek haberleri gerekse yorumlarıyla camia mensuplarının kafalarının karışması için özel bir gayret sarfettiği savunulan açıklamada, ''Kendisini 11 Temmuz 2010 Olağanüstü Kongresi'nden sonra Milli Görüş camiasında yaşanmakta olan sürecin bir tarafı olarak gören medya, art niyetli ve maksatlı yayınlarını devam ettirmektedir'' denildi.

Bugün bazı gazetelerde ve internet haber sitelerinde ''Erbakan 'Huzur Partisi' kuruyor'', ''Milli Görüş'e 'Huzur' geliyor'', ''Hoca'dan 'Huzur' operasyonu'' ve ''Hoca kongreye gidilmezse Huzur Partisi'ni kuracak'' başlıklarıyla bir takım haberler yayımlandığına dikkat çekilen açıklamada, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın medyaya yaptığı çeşitli açıklamalarda Milli Görüş'ün tek temsilcisinin Saadet Partisi olduğunu vurguladığı kaydedildi.

Erbakan'ın bu açıklamalarında Saadet Partisi'nde Milli Görüş'ün temel esaslarına uyulmaması konusundaki rahatsızlıklarını dile getirdiği vurgulanan açıklamada, ''Sayın Erbakan, camiada birlik, kardeşlik, sevginin yeniden güçlü bir şekilde tesisi için Olağanüstü Kongre'nin Ramazan ayının hemen başında yeniden yapılmasını zorunlu gördüğünü ifade etmiştir. Tüm bu gerçekler karşısında, bugün bazı gazetelerde ve internet haber sitelerinde Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, kendisine atfen yapılan yeni parti kurulmasıyla ilgili asılsız ve maksatlı haberleri kınamaktadır'' denildi.

Açıklamada, Milli Görüş Lideri Erbakan'ın sözkonusu haberlerle ilgili şu açıklamayı yaptığı belirtildi:

''Milli görüş, milletimizin inancı, tarihi, kimliği ve şuurudur. Biz tarihimizin altın sayfalarını milli görüş ile yazmış bir milletiz. Saadet Partisi de bugün milli görüşü temsil eden tek partidir. Ve milli görüş Türkiye'nin ve insanlığın kurtuluşunun tek çaresidir. Milli görüşü temsil eden Saadet Partisi'nin dışındaki partilerin hepsi temelde birbirleriyle aynıdır. Hepsi işbirlikçi ve taklitçidir. Bizim Milli Görüş olarak en büyük şiarımız ve bizi bütün partilerden üstün kılan özelliğimiz, 40 yıldan beri temel esaslarımıza bağlı olmamızdır.

Yüksek İstişare Kurulu olarak gayemiz Saadet Partimizin milli görüşün temel esaslarından kopmaksızın bu sıkıntılı günlerden biran önce kurtulmasıdır. Art niyetli ve maksatlı haberlerle camiamızda kafa karışıklığına neden olmaya çalışan ve böylece milli görüşü temel esaslarından saptırarak bölmeyi hedefleyen hiçbir yayını tasvip edemeyiz. Kimse heveslenmesin. Milli görüşü temel esaslarından koparmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Saadet Partimiz'de yaşanan gelişmeler bir takım mihrakları ve bir kısım medyayı fazlasıyla heyecanlandırdığını hepimiz görüyoruz. Bunun sebebi bilindiği gibi Türkiye'mizin tek kalıcı iktidarı milletimizin aslını, kimliğini, ruh kökünü, tarihini ve kendisini milli görüşün temsil etmesidir.

Camiamızın medyanın maksatlı yayınlarıyla bir tuzağın içerisine çekilmek istendiği de aşikardır. Camiamıza bu türden haberler karşısında dikkatli ve uyanık olmaya çağırıyor, camiamızın bütün inananlarını alınlarından öpüyorum. Bu dava büyük bir davadır ve bu dava sahipsiz değildir.''

internethaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER