Abdüllatif Şener Necmettin Erbakan'ı ziyaret etti

Abdüllatif Şener Necmettin Erbakan'ı ziyaret etti

Abdüllatif Şener Necmettin Erbakan'ı ziyaret etti
Abdüllatif Şener, Ankara'da Necmettin Erbakan’ı ziyaret etti

SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile sıkıntılı bir süreç yaşayan eski Başbakan Necmettin Erbakan, dün ilginç bir buluşma gerçekleştirdi. Erbakan, Refahyol kabinesinde Maliye Bakanlığı yapan, eski yol arkadaşı Türkiye Partisi Lideri Abdüllatif Şener ile görüştü. Kulislerde buluşma, “Kurtulmuş’a karşı Şener” yorumlarına neden olurken, taraflardan sıcak mesajlar gelmesi dikkat çekti. Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ı ziyaret etti. Erbakan’ı Balgat’taki evinde ziyaret eden Şener, uzun zamandan bu yana eski genel başkanı ve Başbakanı Erbakan’ı ziyaret etmeyi istediğini söyledi. Şener ziyareti ramazan ayında gerçekleştirmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti getirdi. Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini söyleyen Şener, Türkiye’nin yeniden yapılandırıldığını ifade etti. Şener, Erbakan’ın devlet adamlığı ve siyasi birikimlerinden faydalanmak için bu ziyareti yaptığını belirtti.
Erbakan da eski Maliye Bakanı ve yeni kurulmuş bir partinin genel başkanı olan Şener’in ziyaretine teşekkür etti. Erbakan, bir gazetecinin “Türkiye Partisi Genel Başkanı Şener ile bir siyasi birliktelik olur mu?” sorusuna, “Temenni ediyorum” yanıtını verdi. Aynı soruya Şener ise, “Hocamın görüşleri üzerine yorum yapmam doğru değil” karşılığını verdi. Erbakan, Saadet Partisi’nin olağanüstü kongreye götürülüp götürülmeyeceği sorusu üzerine, “Bugün bu konuyu konuşmuyoruz” dedi.

TÜRKİYE PARTİSİ GENEL BAŞKANI ŞENER: SİYASİ BİRLİKTELİĞİ KONUŞMADIK

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’a nezaket ziyaretinde bulunduğunu belirterek, "Siyasi birlikteliği konuşmadık" dedi.

Erbakan’ı Balgat’taki evinde ziyaret eden Şener, görüşme sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Nezaket ziyaretinde bulunduğunu belirten Şener, "Siyasi hayatına Refah Partisinde başladığını, daha sonra Erbakan başbakanlığında kurulan Refahyol hükümeti döneminde Maliye Bakanlığı yaptığını ve burada Türkiye’nin hayrına hayırlı işler gerçekleştirdiklerini" söyledi.

Şener, "Eski Genel Başkanıma yaptığım ziyarette kendisi ile eski günleri yad ettik. Kendisi Türkiye’nin yetiştirdiği değerli bir devlet adımıdır. Kendisi ile eski güzel günleri konuştuk. Siyasi birlikteliği konuşmadık" dedi.

Bir gazetecinin "Saadet Partisi’ne katılacak mısınız? Böyle bir teklif geldi mi" sorusuna karşılık Şener, "Şu anda ben bir partinin genel başkanıyım. Böyle bir teklif de almadım" diye konuştu.

Referanduma ilişkin soruya da Şener, Türkiye Partisi olarak referandumda "evet" oyu kullanacaklarını açıkladıklarını söyledi.

Şener, "Bu Anayasa değişikliği paketi, 12 Eylül Anayasasının niteliğini değiştirecek özelliklere sahip değildir. Bu referandum sonrasında bu değişiklikler gerçekleşmiş olsa bile mevcut Anayasa 12 Eylül Anayasası olarak kalmaya devam edecektir. Onun için sivil, tam demokrat, köklü bir anayasa sistemine ihtiyaç vardır" dedi.

(kaynak: Vatan Gazetesi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER