ŞİMDİ ÇANKIRI ZAMANI
ŞİMDİ ÇANKIRI ZAMANI


Çankırı bölgesini 1074 de feht eden  Çankırı’nın Fatihi Emir sultan Karatekin .

Kurtuluş savaşında erkeklerin cephede savaştığı kadınların ve çocukların köyde kaldığı ve kadınlarımızın İnebolu’dan İstiklal yolu üzerinden Ankara’ya cephane taşımada kağnı arabalarına yardımcı olan efsane kahraman kadınlarımızdan  Ilgazlı YANIĞIN EMİNE ve ŞERİFE bacılar.

Düzce isyanlarını, Çapanoğlu isyanlarını ve Batum’dan Çankırı bölgesine kadar Rum ve Ermeni çetelerce Rum pontus  devletinin kurulmasını engelleyen çankırılı efsane kahramanlarımız.

Çankırıda yetişen evliyalardan Hacı Murad’ı  veli ve 1876 dünyaya gelen  Astarlı zade şeyh Mehmet Hilmi efendı, Halvetiye- Şabaniye tarikatı Çerkeşiye kolu kurucusu  Pirisanı hazretleri ve Atkaracalar da hamza sultanlar ismini sayamıcağımız yüzlerce evliyaların ve embiyaların.

Milli ve manevi şahsiyetlerin maddi ve manevi mirascıları Oğuz boylarının Türkmen soylarının torunları yaren kültürü ile Türlük Gurur ve Şuru İslam ahlak ve faziletiyle yetişen Çankırımızın aziz ve asil yaranları. İstanbul’da yaşayan çankırı’mızın güzel ve güzide saygı değer hanımefendileri ve beyfendileri geleceğimizin teminatı sevgili gençler sevgi ve saygı ve selamların en güzeli olan allahın selamıyla selamlıyorum.

Çankırı tanıtım Günleri 27 eylül 2012 tarihinde başlayıp 30 eylül 2012 tarih saat 21 de sona eren Dörtgün  boyunca Çankırı’nın kültürü, yemek çeşitleri, elsanatları, tarım ürünleri, Hayvansal ürünlerimiz,  sanayi ürünlerinin, yanısıra helvası, balı, tuzu, yağı ile 160 bin hemşerimizin yıllarca böyle bir festivalin hasretini çekip Çankırı kimliğni taşımaktan gurur duyup ziyaret ettiği !

Yaran oyunlarının oynandığı ,Hemşerilerimizin konuşup kaynaşdığı ve sevgi bağlarının pekiştiği. bizlere bu havayı yaşatıp tenefüs ettiren yöneticilere ve cenab-ı Allaha sonsuz şükrediyorum.

Feshane’deki Çankırı tanıtım  günleri ile Çankırı’nın konuk severliğini, insanlığını, birlik ve beraberliğini Çankırı’nın toprağından çömlek olmaz diyenlere yaren kültürü almış olan Çankırı’lı hemşerilerim ÇANKIRIYI dünyaya, Türkiye’ye, İstanbul’a ve Ankara’da oturan beyefendilere Çankırı insanın vur eline! al ekmeğini devrinin kapandığını yürek’ten gösteren hemşerilerim. vallahi ve billahi sizleri tarif ve takdir edecek kelime ve cümle kuramıyorum. Sizler çok güzel insanlarsınız.

Allah tüm hemşerilerimden ayrı, ayrı razı olsun.

Vatan Sevgisi imandandır. Diyen Peygamber S.A.V min  hadisinden  ilham alan.

Muhterem hemşerilerim yıllardır şahsını ve şahsiyetini tanıdığım heryerde , her zaman ve hermekanda yüce Rab'bim öyle bir Çankırı sevgisi aşkı sevdası vermişki. onu anlatamam. İnanın her konuşmamızda yıllarca Çankırı’ya ne yapabiliriz.

 Çankırı’yı nasıl tanıtırız Çankırı tanıtımı için neler yapabiliriz diye hep tartışır, konuşur ve konuşurduk.

Cenab-ı Allah ona Çanakkale’nin kurtuluş tarihi olan 18 mart 2012 tarihinde çandefin genel başkanlığını nasip etti. Seçildiği günden bugüne kadar hep feshane şenliğini yaşadı. CENAB-I ALLAH DA  yapmayıda ona nasip etti.

Bu kimdir derseniz her zaman her yerde Çankırılıların gönlünü feth eden ,gönüllerin fatihi Çankırı’nın yeni lideri çandef’in genel başkanı sayın:VAHAP YARTAŞ
Şimdi Çankırı zamanı diyen gelmiş geçmiş valilerin valisi Çankırı valimiz

Sayın: VAHDETTİN ÖZCAN beye

Sayın: Milletvekillerimize

Çandef’in genel başkanı Sayın  Vahap  Yartaş ve yönetimine

Çankırı Vakıf başkanımız Sayın  Eşeref  Harmandar ve yönetimine

Sayın ilçe  Kaymaklarımıza

Sayın İl, İlçe, ve Belde Belediye başkanlarımıza dernek başkanlarımıza emeği katkısı bulunan hatta ismisiz kahramanlarımıza fesahneye yüreğinde Çankırı ülkü ve sevdasını taşıyıp 7 günlük bebeğiyle gelen bende Çankırılıyım parolam 18 diyen herkese takdir ve şükranlarımı arz eder. Tüm hemşerilerimden Allah ayrı, ayrı razı olsun.
Dedem korkut atadan ilhamını aldığım ve Çankırı’ya uyarladığım bir dua ile sözlerime son veriyorum;

ALLAHIM ÇANKIRI’NIN  HUZURUNU BOZMASIN

ALLAH’IM ÇANKIRIMIZIN BİRLİĞİNİ ZEDELEMESİN

ALLAH’IM KARDEŞLİĞİMİZİ MUHAFAZA ETSİN

KALBİMİZDEN SEVGİYİ, YÜREĞİMİZDEN İNANCI EKSİLTMESİN !

İKİ CİHANDA YÜZÜMÜZÜZ GÜLDÜRSÜN.

ALLAH’IM TÜRK MİLLETİNİ VE ÇANKIRIMIZI AYRIŞDIRMASIN

ALLAH’IM TÜRK BAYRAĞIMIZI İNDİRTMESİN

EZANIMIZI SUSDURMASIN.

VATANIMIZI BÖLDÜRTMESİN.

ALLAHIM TOPRAKLIRMIZI SATTIRIP MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMETAKİFİN KEMİKLERİNİ SIZLATMASIN

İNSANIZ ELBET  VARSA  KUSURUMUZ  ONUDA ALLAH AFFETSİN

ÇANKIRILI HEMŞERİLERİMDEN  ALLAH AYRI,  AYRI , RAZI OLSUN

HEMŞERİLERİ YOLUNUZ, ALNINIZ , ve  BAHTINIZ  AÇIK OLSUN.

ALLAH ÇANKIRI’LI HEMŞERİLERİMİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN.

ALLAH’IM BUNDAN SONRAKİ YILLARDA’DA   FESHANEDE NİCE ŞENLİKLER YAPMAYI NASİP ETSİN.

ALLAHA EMANET, OLUN HOŞ KALIN HOŞÇA KALIN HERZAMAN HERYERDE ÇANKIRI SEVĞİSYLE KALIN. AZİZ VE ASİL HEMŞERİLERİM.


NOT: Tanıtım boyunca (dörtgün ) gelen ziyaretcilere ikramda kusur yapmayan AY SÜT  YÖNETİMİNE takdir ve şükranlarımı arz ederim.    
        
                                               
HÜSEYİN ÇAKIR
ÇANKIRILILAR PLATFORMU
AR-GE BAŞKANI

                                             
  
YORUM EKLE

banner110

banner109