Şike süreci olmayan futbol kalitemizi düşürdü !


Şike süreci olmayan futbol kalitemizi düşürdü !

Türk futbol tarihine kara leke olarak sürülen şike süreci ülkemizin olmayan futbol kalitesini düşürdü.Avrupa ülkelerine bakıldığında futbolun kalitesi ortada birde ülkemizin futboluna bakalım.

Başta taraftarlarımız!

Spor toto süper lig'de yada Alt liglerde oynanacak olan müsabakadan önce stad önlerinde ellerinde alkol şişeleri kesici aletler olan taraftar toplulukları görmekteyiz.Şunu unutmayalım ki Spor dostluk, kardeşliktir.

Teknik Direktörler'in yaşlı oyuncu mantığı.

Birçok futbol takımında gördüğümüz gibi çoğu Teknik adam futbolcunun yaşına ve tecrübesine bakarak ilk 11'e alıyor, bu mantıktaki futbol adamlarının genç futbolculara şans vermesi beklenemez.Türkiye'de Alt yapıya pek fazla önem verilmiyor birkaç Süper lig ekibi dışında alt yapı kadrosu ile ilgilenen yok.Buda türk futbolu için büyük bir kayıp.

Gelelim Stad ve Tesislere;

Süper lig, Ptt 1.lig, 2.ve 3.ligde mücadele eden profosyonel takımlarımızın stad ve tesislerinde incelemelerde bulundunuz mu ?

Bunu eleştirmek, yazmak bile doğru değil ama soranlar için birkez daha yazalım. İngiltere'de, Fransa'da birçok amatör futbol takımının tesisleri ve stad'ı bizim Süper lig'de mücadele eden takımın tesis ve stad'ına 5 çeker!

Birtek bu yazdıklarımdan ibaret değil bizim kalitemizi düşüren şeyler, Türk Futbol'unun biryerlere gelmesi için önce ''Adalet'' lazım değilse daha yıllarca olduğumuz yerde sayarız.Bu şike sürecinden sonra Uefa'nın gözünden düştük umuyorum ki en kısa zamanda başarılarımız, adaletli davranışlarımız, ve kalitemizle kendimizden söz ettiririz.

YORUM EKLE

banner110

banner109