Sevebilen İnsanlara Saygıyla…

Sevebilen İnsanlara Saygıyla…

 

Yediğim içtiği boğazıma diziliyor televizyonlarda şehit annelerinin feryadını her duyduğumda. Hiç bir teselli Mehmetçiklerimizi geri getirmez biliyorum. Yaşadığımız bu mübarek günlerde en büyük temennimiz ocakları söndüren bu hadiselerin son bulmasıdır.

 

 

Sosyal medyada yayınlanan bir fotoğraf görmüştüm. Bir lokantanın tabelasının fotoğrafı idi. Ciğerci Hüsnü ‘’Akıllı ol ciğerimi ye diyor “ . Muzip Hüsnü’nün bu cümlesi bile Türkçemizin ne kadar zengin bir dil olduğunu açıkça göstermekte.

Türkçemizin zenginliklerine ziyadesiyle vakıf olmak isteyen okurlarımıza merhum Nihat Sami BANARLI’NIN ‘’ Türkçenin Sırları’’ adlı kitabı okumalarını tavsiye ediyorum.

 

 

On bir ayın sultanı mübarek Ramazana sayılı günler kaldı. Birlik ve beraberliğin, kardeşlik ve paylaşmanın simgesi olan iftarlarda mümkün mertebe kalabalık sofralarda olmaya çalışalım ve davetlere icabet etmeye gayret gösterelim.

Ben hiçbir zaman nerede o eski ramazanlar demedim. Çünkü ramazan her zaman güzelliği ve bolluğu ile kapımızda.

Yaşamasını yaşatmasını bilene…

 

Sevmeyi unutan insan yaşamayı da unutur demiştim bir yazımda. Değerli ağabeyim Mehmet DİRİBAŞ yazımın altına ‘’Sevebilen insan gerçekte yaşayan insandır. Önemli olan koşulsuz sevebilmektir’’ diyerek yorumuyla karşılık vermişti.

Sorarım?
Gerçektende öyle değil mi?

Seven insan hayata veda ettikten sonrada yapıtlarıyla sözleriyle yaşamaktadır. Bunun en güzel örneklerinden birisi de şüphesiz Mimar SİNAN’DIR. Yapıtları yüzyıllardır ayakta durmakta ve Sinan o muhteşem eserleriyle yaşamaktadır.

 

Yazmak sevmektir…

Şairin deyişiyle “Sevmek birçok şeyi göze almaktır”…

Yazmam konusunda beni cesaretlendiren arkadaşım sevgili Özlem Ilgaz ÖZDEMİROĞLU’NA sonsuz teşekkürler…

Sevgiyi yaşamayı ve yaşatmayı bilene Saygıyla…

Mesut ÇAVDAR…


 

 

YORUM EKLE

banner110

banner109