SELAM 2015

SELAM 2015

Sevelim  sevmeyelim ,kutlayalım kutlamayalım neticede 2014 yılı geride kaldı…

Yarın uyandığımızda her birimiz güne başlarken tarih olarak 2015 yazacak mıyız; yazacağız..

Dilerim yeni sene hepimize arzuladığımız güzellikleri taşısın, beklediğimiz sevinçleri sevgileri  yaşatsın. Yaşamınız huzur dolu,  her gününüz umut yüklü olsun. Kırgınlıklar sona ersin,  heybenize daha nice yeni dostluklar dolsun, düşmanlarınız az sevenleriniz bol olsun  inşallah.

Dilemek,  arzulamak, talep etmek  hoş güzel de  beklentilerimize kavuşmak için ne gibi adımlar attık yada yeni adımlar atmaya ne kadar hazırız.
Tarlaya tohum  ekmeden mahsul  bitmesini  bekleyemeyeceğimiz gibi  yeni yıldan beklediklerimiz  içinde  aynı şey söz konusu değil midir?

Mutlu olmak istiyorsak önce kimleri nasıl mutlu ettik, ne kadar mutlu ettik bunu kendimize sormalıyız. Kendimize sorular sorup cevaplar verirken kendimize dürüst olmalıyız. Sevilmeyi sayılmayı beklerken ne kadar saygı gösterdik ne kadar sevgi sunduk ona bakmalıyız... Bir şeyleri çok isterken acaba tembellik ettik mi etmedik mi adım atmayı erteledik mi ertelemedik mi, üşendik mi üşenmedik mi, pes ettik mi etmedik mi bir düşünmeliyiz.

Her yeni sene beraberinde yeni umutlar yeni heyecanlar da taşıması hasebiyle, yepyeni  bir başlangıç,  yepyeni bir gelecek demektir aynı zamanda.

2014 ü geride bırakırken 2015 den ilk ve en büyük beklentim dünyada savaşların minimize olması barışın artması için güçlü samimi adımların atılmasıdır. Bunun içinde yarın sabah sadece birimizin değil eksiksiz hepimizin bir şeyler yapıp bir adım atmasını umut ediyorum. Yine yarın mutlu olmak için bir garibanı mutlu etmesini umut ediyorum. Bir dertlinin derdine derman olmasını arzu ediyorum. Üşüyen bir eli ısıtmasını bir dostu sımsıkı sarmasını diliyorum. Yeni senenin  yeni sabahında yüce Yaradan’dan tüm hastalara şifa dertlilere deva  diliyorum.
 
 Hayata sıkı sıkı tutunduğunuz  ama asla şekavetle boğulmadığınız  sağlıklı, huzurlu, umut yüklü  bir yıl olması duasıyla selam  2015

YORUM EKLE

banner110

banner109