Sefer Özdemir ile Baş başa...
Sefer Özdemir ile Baş başa...

Sefer Özdemir.

O bir Çankırılı…

O bir İş Adamı…

O TürkBirDev Oluşumunun Kurucu Başkanı
.

Her ne kadar kendisini ön safhalarda görmese de TürkBirDev gibi büyük bir oluşumu elinde meşale ile taşıyan ismi merak edenler, sevenler ve sevmeyenler. Söyleşimizin hoş bir sohbet içinde geçtiğini vurgulayabiliriz.

Sefer ÖZDEMİR’İ merak etmekten çok, onun yaptığı işi, neden bu öncülüğü yaptığını hatta kafalarda birçok soru işareti ile insanların ön yargılı davrandığını bilmekteyiz.

Denenmemiş bir yol…

TürkBirDev kitabı pusula…

TürkBirDev kitabını elinize almanızı rica ederiz, yok ise eğer hemen TürkBirDev Genel Merkez binasını arayarak ya da mail atarak temin edebilirsiniz.Sefer Özdemir Kimdir?


1959 Çankırı / Büyük Kayı doğumlu olan Sefer ÖZDEMİR, 1977 yılında İstanbul Ticaret Lisesini bitirdikten sonra, Irak’ta 2 sene çalıştı. 1979 yılında Londra’ya dil öğrenmek ve 1982 yılında Boston’da mühendislik üzerine üniversite eğitimi için gitti.

Boston’da taşımacılık ve emlak işlerinin yanı sıra çeşitli kurumların bünyesinde görev aldı. Maddi ve manevi destek sağladı, ihtiyaçlar doğrultusunda organizasyon kurdu ve yönetti.

Her kişinin Allah vergisi sınırsız bir güç sahibi olduğuna inan Sefer ÖZDEMİR, ‘’Dünya’nın her ilinde ve ilçesinde bu yüce gayemiz için Türkler örgütleniyor ve çalışıyorlar’’ diyor…

Her kişinin bu sınırsız gücünü özgür bırakıp, işleve dökmesi halinde, aynı hedefe yönlendirmesi ile,
‘’ Gerekli ve 7 Bağımsız Türk Devleti arasında gerçekleştirilebilir’’ olan Türk Birliği’nin 2017’ye kadar kurulacağına kuşku duymadan inanmaktadır.

Hali hazırda TürkBirDev ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor ve sürdürmeye devam edecektir.


TürkBirDev ( Türk Birleşik Devletleri ) neden kurulmalıdır ve izlenilecek aşamalar nelerdir?

Hep birlikte Hedefimiz olan 2017 yılına gidelim. Şimdiden bir düşünelim 2017 de bizi ne bekliyor. 

‘’Türk Birleşik Devletleri’’ kuruldu.

Ankara’dan Bakü’ye uçacağız. Bize kimse pasaport dahi sormayacak, vizesiz gidebileceğiz. Bakü’den Astana’ya gideceğiz. Türkiye’den aldığımız ehliyet ile rahatlıkla araba kiralayabileceğiz. Çünkü bu ehliyet 7 Türk Devletinde geçerli olacaktır.
Sonrasında Bişkek’e geçeceğiz, Tanrı Dağları’nın altında bir Türk Kahvesi içeceğiz…

Kısacası birlikte olmanın verdiği huzur için kurulmalıdır. Sorunlarımıza çözüm bulmak için, Türklerin gücünü göstermek için bu birlik kurulmalıdır.

Gerçekleştirilebilirdir ve Gereklidir…

İzlenilecek aşamalarsa ilk öncelikle TürkBirDev ilkeleri çok iyi benimsenmelidir. Bizler Tanışma ve Tanıtım toplantımızda, gerekse TürkBirDev Çalıştaylarında bir konunun üzerinde çok fazla durduk.

TürkBirDev iyi idrak edilebilmeli.

Biz ne istiyoruz?
Hedefimiz nedir?
Ve ne yapıyoruz?

Hedefimiz 2017….

TürkBirDev ilkelerine kısaca bakalım isterseniz.

-     Hiçbir devletin iç işine karışmaz,

-     Bağımsız Türk Devletlerinin ilişkilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar sürdürür,

-                     Ortak bir dış siyaset oluşturulmasını ve uluslararası arenada paralel hareket etmelerini sağlamayı amaçlar,

-                     Hiçbir siyasi görüşe bağlı değildir ama her siyasi görüşten insan içerir,

-                     Hiçbir gruba ve cemaate bağlı değildir ama her gruptan, görüş ve inançtan olan Türklere açık ve kucaklayıcıdır,

-                     Bir dernek değildir, vatan ve millet için çalışan her kişi, kuruluş ve derneklerin daha da başarılı olabilmeleri için katkıda bulunmayı amaçlayan bir topluluktur.

Ne yapıyoruz?

Ses getirmeye çalışıyoruz.
TürkBirDev düşüncesini yaymak istiyoruz.
İnsanların TürkBirDev düşüncesini yaymasını ve benimsemesini istiyoruz.

Bunun için birlik olmalıyız.TürkBirDev kurulma aşamasında kim ne yapabilir?

TürkBirDev düşüncesi yayılabilir…

‘’Talep oluşturmak, ses çıkartmak ve çalışmak’’


-Temsilcilik kurabilirsiniz, TürkBirDev düşüncesini anlatabilirsiniz, her ortamda ve her kulvarda. Türk Birliği TürkBirDev çatısı altında birleşilir ve faaliyet gösterilirse siyaset yapan kişiler buradaki oy potansiyelinin farkına varacaklardır. Siyasetçiler bu konu ve amaç doğrultusunda konuşuyorlar ise, Türk Birliği Bakanlığı kuruluyor ise bu hedef gerçekleşiyor demektir.

Kısacası;

‘’Hayalden Gerçeğe’’ Bin yıldan bu yana gerçekleşmesini istediğimiz bir hayal.

İçinizdeki gücü hissediyorsanız, bunu yapabileceksiniz…

TürkBirDev Neden Gerçekleştirilmelidir?

Türk Birliği, AB için en iyi ve geçerli bir seçenektir. Türk Birliği, Türk milletinin “milli” meselesi olan Kıbrıs, ege adaları, Bati Trakya, sözde ermeni soykırımı, Karabağ, Güney Azerbaycan, Doğu Türkistan, Kerkük ve Kürt sorunları gibi birçok meseleyi, Türk Ulusunun lehinde çözüme kavuşturacak bir formüldür.

Ekonomik ve Askeri güçlerimizin birleşmesi ile oluşacak kaynak ve tasarruflardan elde edilen imkânlarla ortak iç sorunlarımız olan yüksek işsizlik, eğitimsizlik oranları kısa bir sure içinde aşağı rakamlara çekilebilecektir; hammaddelerimiz TB içinde islenebilecek ve üretici durumuna gelinebilecektir; diş borçlar ödenebilecek ve IMF ve diş ülkelerin baskı ve yönlendirmelerinden kurtulanılacaktır.

Orta Asya’dan Avrupa’ya kadar uzanan toprakları ile TB, gerçekleşme aşamasında olan 4 imparatorluk(!) arasında güç dengelerini sağlayacak ve kalıcı bir dünya barışına katkıda bulunacaktır.Bugüne kadar yapılan çalışmalar nelerdir?

Türk Birliğine giden yolda dört çalışma şekli belirlenmiş olup uygulaması yapılmaktadır, özet olarak;

1.TürkBirDev Başarı Ödülü ve Proje desteği,
2.Türk Kültür Evi(TürKev),
3.Türk Girişimciler Odası,

4.ÇoYDer ,Çocuklara Eğitim ve Yardım Derneği,

5. TürkBirDev Genel Merkezimiz İstanbul’da oluşturulmuştur.

Bunların haricinde, aylık dergi çıkartmak, Radyo ve/veya TV programı yayınlamak ve Kurultaylar düzenlemek konusunda da çalışmalarımız sürüyor.Temsilciliklerin oluşturulması konusunda okurlarımızı bilgilendirir misiniz?

Temsilciliklerin oluşması konusunda, temsilcilik oluşturmak isteyen TürkBirDev Gönüllülerine birçok görev düşmektedir.

Öncelikle;

İnternet sitelerimizi ziyaret etmeleri, Genel Merkez iletişim numaralarından TürkBirDev Danışma’ya ulaşmaları ve TürkBirDev kitap ve tanıtım videosunu almaları gerekmektedir.

Sonrasında mutlaka okunmalı ve çok iyi irdelemeleri gerekmektedir. Pusulamız TürkBirDev kitabıdır. İlkelerimiz açık ve nettir.

Sonrasında;

Düzenlediğimiz TürkBirDev Çalıştaylarına katılımları eksiksiz sağlamalıdırlar. Çünkü samimi bir ortamda, kendi evinizde aynı düşünceleri paylaşan ve sizinle birlikte aynı yolda yürüyen birçok gönüldaşınız ile birlikte olacaksınız.

Doğru bilgiyi alacak ve uygulayacağız. Bu yüzden katılımların eksiksiz olması bu düşünceyi yayma açısından çok önemli bir husustur.

Temsilcilik oluşturmak isteyen arkadaşlarımız lütfen Genel Merkeze ulaşmalarını rica ediyoruz.

Kurulacak olan birliktelikte hangi ülkeler yer alacak ve hedef yılınız?


Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, K.K.T.C., Özbekistan ve Türkmenistan.

Hedef yılı 2017

Sefer ÖZDEMİR’İN en büyük sırrı nedir?

Şöyle ki;

Köyde doğup büyüyen bir "Çobanın oradan buraya nasıl geldiği sorusu aklınıza gelirse, sadece şanslı olduğuma ve aşağıdaki gerçeğe inanınız!

"Ne kadar çok çalışıyorsam, o kadar daha çok şanslı oluyorum".

Eğer her kim şanslı olmak isterse, o kadar çok çalışmalıdır. Hiç bir engele ve zorluğa takılmadan çalışmalıdır.

Kolayı herkes başarır, önemli olan zoru başarmaktır!


Başarmak için çalışmaya var mısınız?

 Kurulacak olan birliktelik için ne gibi AR-GE proje çalışmaları yapılmalıdır?


Kısa ve uzun vadede hedefleri sıralamak gerekirse;

Vize zorunluluğunun ortadan kaldırılarak kişi, mal, hizmet ve sermayenin serbest dolaşımı,
Ortak eğitim, kültür, tarım, balıkçılık ve taşımacılık siyaseti,
İktisadi ve parasal birlik ve Vergilendirme,
Ortak dış siyaset ve güvenlik,
Ortak savunma sanayi ve ordusu,
Türk Birliği ’Merkez Bankası’nın oluşturulması şeklindedir

Mutlaka karşı politika izleyen kişiler ve kurumlar olacaktır. En büyük savunma cevabınız nedir?

Her hangi bir cevap vermek gerekmez. Çalışıp hedefimize ulaşalım ve birlik olalım. TürkBirDev’in kurulması en büyük cevap olacaktır…

Son olarak Türk milletine ve bu birlik uğrunda çalışan her bir bireye neler söylemek istersiniz?


Şu an röportajımdaki son sözler olsun fakat TürkBirDev  yolunda ilk sözlerimi söylemek istiyorum.
TürkBirDev düşüncesini yaymalıyız.

Arkadaş ortamlarında, evimizde, misafirlikte, toplantılarda, konferans salonunda konuşup anlatmalıyız. Eğer bunu yapar isek bu düşünceden haberdar olacak birçok insan, 7 ülkeden gelen destekler olacaktır.

Unutmayın;

250 Milyondan fazla Turkun yasadığı dünyamızda, AB seklinde ama kendimize özgü bir Türk Birliğinin kurulması, 7 bağımsız Türk Devletinin ekonomik ve askeri güçlerini bir birlik altında toplama gereği artık kaçınılmaz hale gelmiştir.

Türk Birliği, AB için en iyi ve geçerli bir seçenektir. Türk Birliği, Kibri, ege adaları, Bati Trakya, sözde ermeni soy kirimi, Karabağ, Güney Azerbaycan, Doğu Türkistan, Kerkük ve PKK sorunları gibi birçok meseleyi, Türk Ulusunun lehinde çözüme kavuşturacak bir formüldür.

Orta Asya’dan Avrupa’ya kadar uzanan toprakları ile TB, gerçekleşme aşamasında olan 4 imparatorluk(!) arasında güç dengelerini sağlayacak ve kalıcı bir dünya barısına katkıda bulunacaktır.

Ekonomik ve Askeri güçlerimizin birleşmesi ile oluşacak kaynak ve tasarruflardan elde edilen imkanlarla ortak iç sorunlarımız olan yüksek işsizlik, eğitimsizlik oranları kısa bir sure içinde aşağı rakamlara çekilebilecektir; hammaddelerimiz TB içinde islenebilecek ve üretici durumuna gelinebilecektir; diş borçlar ödenebilecek ve IMF ve diş ülkelerin baskı ve yönlendirmelerinden kurt ulunabilecektir.

Her zorluğa ve onumuz çıkartılacak engellere rağmen, Türk Birliğini kurma çalışmalarını sürdürmek, Türk milletinin geleceği için vaz geçilmez bir görevdir. Bu görevi vatan borcu bilen ve böyle inanan her Türkün TB nine gerçekleşmesi için az veya çok, tek başına veya ekip olarak, sivil toplum kuruluş üyesi veya devlet görevlisi olarak yapabilecekleri vardır.

Yapabileceklerimizi, fiile dönüştürme zamanı Sartların olgunlaştığı bu an ve bu gündür. Tekbirde öbeğine üyeliğinizle, Türk Birliği’ne "EVET" diyerek, Türk Birliği için olumlu bir adim atmış oluyorsunuz; candan teşekkürler!

Türk Birliği sizinle mümkün, TürkBirDev sizinle daha güçlü olacaktır.

Basarilerimizin devamı dileğimle,

Sefer Özdemir

www.turkbirdev.info
www.turkbirdev.org
www.turkkulturevi.org
www.coyder.org.tr

YORUM EKLE

banner110

banner109