Dondurmaya en çok yakışan tatlılar

Geleneksel sütlü tatlılarının dondurmayla eşsiz uyumu, sıcak yaz günlerinde hafif tatlar arayanların vazgeçilmezi oluyor.

Dondurmaya en çok yakışan tatlılar
 Dondurmaya en çok yakışan tatlılar


Geleneksel sütlü tatlılarının dondurmayla eşsiz uyumu, sıcak yaz günlerinde hafif tatlar arayanların vazgeçilmezi oluyor.


Doğal çiftlik sütü ve pirincin özel değirmende öğütülmesiyle elde edilen sübye ile hazırlanan kazandibi, fırın sütlaç, tavukgöğsü gibi geleneksel tatlar, Özsüt’ün eşsiz dondurma çeşitleri ile birleşince lezzet şöleni yaşatıyor.


Mutluluk tadında ürünlerin yaratıcısı Özsüt’ün günlük çiftlik sütüyle hazırlanan geleneksel dondurması, yaz aylarında sütlü tatlıların vazgeçilmez tamamlayıcısı oluyor. Maharetli ustalar tarafından dede yadigarı reçetelerle hazırlanan sütlü tatlılar, dondurmayla buluşunca yiyenlerin damağında şölene dönüşüyor.


80 yıldır değişmeyen lezzet

Geleneksel sütlü tatlılar, doğal çiftlik sütü ve pirincin özel değirmende öğütülmesiyle elde edilen sübye ile hazırlanıyor. Özsüt’ün alametifarikası, 1938’den beri aynı tarifle hazırlanan kazandibi, badem ve sütün muhteşem uyumunu yansıtan keşkül, hafif tadıyla vazgeçilmez tavukgöğsü, mis gibi kokusuyla fırın sütlaç, özel ocaklarda dibi karamelize edilen tavukgöğsü kazandibi en çok tercih edilen lezzetler arasında yer alıyor.


Alternatif arayanlar dünya mutfağına yöneliyor

Özsüt’ün artık klasikleşen sütlü tatlı menüsü bunlarla sınırlı değil. Geniş tatlı menüsü pek çok seçenek sunuyor. Alternatif tatlar arayanların gözdeleri, dünya mutfağından orman meyveli trileçe, profiterol, keşkül, supangle, profiterol ve karamelli trileçe oluyor.


Formunu korumak isteyenlere özel

Özsüt, formunu korumak isteyenlere de nefis alternatifler sunuyor. Stevia bitkisinin yapraklarındaki doğal özler kullanılarak hazırlanan, enerjileri yüzde 30 azaltılmış şekersiz fırın sütlaç, şekersiz kazandibi ve light dondurma daha hafif tatlardan hoşlananlar için ideal.

Özsüt’ün, bugün halen tarihine yaraşır şekilde özgün yöntemlerle hazırladığı tarifler, hiçbir katkı maddesi içermiyor.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER