Doktor balıklarımız dünyanın gözdesi Sivas'taki kaplıca ilgi odağı oldu...

Doktor balıklarımız dünyanın gözdesi Sivas'taki kaplıca ilgi odağı oldu...

Doktor balıklarımız dünyanın gözdesi Sivas'taki kaplıca ilgi odağı oldu...
Doktor balıklarımız dünyanın gözdesi
Sivas'taki kaplıca ilgi odağı oldu...


Sivas'ın Kangal ilçesindeki Kangal Balıklı Kaplıcası, 15-17 Ekim'de İspanya'da düzenlenen uluslar arası fuara katıldı. Doktor Balıklar İspanya'da fuarın gözdesi oldu.

İspanya'nın Orense şehrinde yapılan ve 3 gün süren Termatalia Turizm Fuarına Latin Amerikan ve Avrupa ülkelerinin önde gelen firmaları ve sigorta şirketleri de iştirak etti. Fuarda Spa-termal hakkında son gelişmeler, tesis gezileri, fuar iştiraki sektörler arası iletişim teknolojik yenilikler, sağlık turizmi operatörleri ve acenteleri ile iletişim sigorta şirketleri ile karşılıklı görüşmelerde yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü önderliğinde İspanya'da düzenlenen Termal Turizm Fuarı'na Avrupa Kaplıcalar Birliği üyesi Kangal Balıklı Kaplıca'da katılarak dünya devleri arasında yerini aldı. Organizasyonda açtığı stant ile Turizm Bakanlığı yetkililerinin övgüsünü alan Balıklı Kaplıca, sektöre örnek gösterildi. Fuara katılan Balıklı Kaplıca Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Ünsal, yurt dışında düzenlenen bu tür tanıtım fuarlarına sürekli iştirak ettiklerini dile getirerek, "Kaplıcanın ve Sivas'ın tanıtımı için Turizm ve Kültür Bakanlığı aracılığıyla Avrupa ülkelerinde organize edilen fuarlara katılıyoruz. Burada farklı ülkelerin tesislerini görme imkanımız oluyor. Gözlemlerimizi kaplıcamıza taşıyarak, önde gelen tesisler arasında yer almamızı sağlıyoruz" dedi.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER