Klasik Otomobiller'in Köprüde “BARIŞLA CUMHURİYET” Konvoyu

Klasik araçla Boğaziçi Köprüsü’nde Türk bayraklarıyla “Her Yerde Cumhuriyet, Her Yerde Barış” konvoyu oluşturacaklar.

Klasik Otomobiller'in Köprüde “BARIŞLA CUMHURİYET” Konvoyu
HABERİN GALERİSİ
Klasik Otomobiller

Klasik Otomobiller

Klasik Otomobiller'in Köprüde “BARIŞLA CUMHURİYET” Konvoyu

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92.yılında İstanbul’un her iki yakasında da kutlama hazırlıkları yapan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) Üyeleri, onlarca klasik araçla Boğaziçi Köprüsü’nde Türk bayraklarıyla “Her Yerde Cumhuriyet, Her Yerde Barış” konvoyu oluşturacaklar.

KÖPRÜDE “BARIŞLA CUMHURİYET” KONVOYU

İstanbul Avrupa Yakası’nda Fatih Adnan Menderes Bulvarı’nda (Vatan Caddesi) ve Anadolu Yakası’nda Kadıköy’de gerçekleşecek olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi geçit törenlerine katılacak olan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği(İKOD), Kadıköy Bağdat Caddesi’ndeki resmi geçitten sonra saat 13.00 civarında 100’ün üstünde klasik araçla, Boğaziçi Köprüsü’nden geçerek, Cumhuriyet’in 92.yılına “Her yerde Cumhuriyet, Her yerde Barış” temasıyla vurgu yapacak. Tüm ulusal bayramlarda İKOD tarafından gelenekselleştirilen klasik otomobil konvoyları, Cumhuriyetin ve Türkiye halkları arasında süregelen barışın, geçmişten geleceğe taşınması gerekliliğine de bir gönderme niteliğinde.

En yaşlıları Cumhuriyetin ilk yıllarında üretilmiş 1930 model Chrysler ve 1932 model Chevrolet marka araçlardan oluşacak bayraklarla süslenmiş konvoyun; izleyen vatandaşlar tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor. Kurulduğundan bu yana ulusal bayramların hiçbir şekilde kısıtlanmadan coşkuyla kutlanmasına katkı sunma misyonuyla hareket eden İKOD, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramları haricinde, Mobil 1’in de destekleriyle,23 Nisan’ları,19 Mayıs’ları,30 Ağustos’ları da aynı coşkuda kutluyor. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği(İKOD)en son 30 Ağustos’ta,200’ün üzerinde klasik araçla İstanbul Park Formula 1 pistinden hareket etmiş ve Kadıköy Bağdat Caddesi güzergahında zafer turu atmıştı.

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin kurucu üyesi olduğu Antika Otomobil Federasyonu, Cumhuriyetimizin 92.yılı anısına, Atamızın 1935-1938 yılları arasında tören aracı olarak kullandığı 1934 model Lincoln Convertible marka aracı,16 aylık bir yenileme süreci sonrasında Anıtkabir Komutanlığı’na 26 Ekim günü gerçekleştirilen bir seremoniyle teslim etti.

FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLA

TARİH : 29 EKİM 2015 PERŞEMBE

RESMİ GEÇİT KONVOYLARI:
SAAT :11.00   VATAN CADDESİ - BAĞDAT CADDESİ

“CUMHURİYET VE BARIŞ KONVOYU”
SAAT : 13.00 – BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109