KLASİK OTOMOBİLLER'DEN CUMHURİYET BAYRAMI KONVOYU

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılında, Klasik Otomobiller 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde Türk bayraklarıyla “Yaşasın Cumhuriyet” konvoyu oluşturdular.

KLASİK OTOMOBİLLER'DEN CUMHURİYET BAYRAMI KONVOYU
KLASİK OTOMOBİLLER'DEN CUMHURİYET BAYRAMI KONVOYU

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılında, Klasik Otomobiller 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde Türk bayraklarıyla “Yaşasın Cumhuriyet” konvoyu oluşturdular.Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılında, İstanbul’un her iki yakasında da kutlama yapan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) Üyeleri, onlarca klasik araçla 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde Türk bayraklarıyla “Yaşasın Cumhuriyet” konvoyu oluşturdular.İSTANBUL KLASİK OTOMOBİLCİLER DERNEĞİ 94. YIL KLASİĞİ

Avrupa Yakası’nda, Fatih Adnan Menderes Bulvarı’nda (Vatan Caddesi) ve Anadolu Yakası’nda Kadıköy Bağdat Caddesi’nde gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi geçit törenlerine katılan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD), Kadıköy’deki resmi geçitten sonra saat 13.00’de,100’ün üstünde klasik araçla,15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçerek, Cumhuriyet’in 94.yılında “Yaşasın Cumhuriyet” konvoyu oluşturdu.Konvoy daha sonra Zincirlikuyu’dan geri dönerek, seyrine Kadıköy’de son verdi.Klasik araçlar sonrasında Kalamış Khalkedon tesislerinde sergilendi.

Türk bayraklarıyla ve balonlarla süslenmiş,rengarenk klasik araçlardan oluşan konvoy; izleyen vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Konvoyda yarım asrı devirmiş, Chevrolet, Ford, Buick, Cadillac, Anadol, Mercedes, Oldsmobile gibi birçok markanın 1950’li ve 1960’lı yıllara ait birçok modeli yer aldı.Klasiklerle “Yaşasın Cumhuriyet” konvoyuna usta radyocu ve stand up’çı Nihat Sırdar’da 1962 model Chevrolet Impala’sıyla katıldı.

Kurulduğundan bu yana ulusal bayramların hiçbir şekilde kısıtlanmadan coşkuyla kutlanmasına katkı sunma misyonuyla hareket eden İKOD, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramları haricinde, Mobil 1’in de destekleriyle,23 Nisan’ları, 19 Mayıs’ları,30 Ağustos’ları da aynı coşkuyla kutluyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER