ONURSAL DEĞİL SORUNSAL BAŞKAN !!!ONURSAL DEĞİL SORUNSAL BAŞKAN !!!


Trabzonspor Onursal Başkanı Olarak Bilinen Mehmet Ali Yılmaz(May) Bana göre Trabzonspor Onursal Başkanı olamaz zaten hiç bir zaman Onursal bir duruşu yoktu..

Mehmet Ali Yılmaz tam bir Fenerbahçe Sempatizanıdır.. Bunu Trabzonsporlu herkes biliyor zateb peki neden Trabzonspor Onursal Başkanı Olarak adı biliniyor onu da anlamış değiliz..

Trabzonspor Onursal Başkanlığından bir an önce İhraç Edilmelidir.. Trabzonspor Taraftar Grublarının Ortak Demeci.. Trabzonspor taraftar grupları Farozlular, Trabzonlu Gençler, 1461 Meydan ve Vira olarak bugün bir basın toplantısı düzenledik.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen toplantıda okunan ortal bildiri; ONURSAL DEĞİL SORUNSAL BAŞKAN Trabzonsporlu’nun asli görevidir Trabzonspor’un menfaatini gözetmek, korumak, kollamak. Bu misyon için hepimiz elimizden geleni layıkıyla yapmaya çalışırız.

Hedef her zaman Trabzonspor’un menfaatidir. Tevazu sahibidir bu camia. Kişilere ve özellikle de mevkilere saygılı olmayı bilir; bilmelidir de! M.Ali Yılmaz; Trabzonspor’un onursal başkanı olarak bilinen eski başkan. Tanımayanımız yoktur ama biz yine de biraz hatırlatalım; “Kulübü yönetirken popülizmle beslenen politikalarını, Kasasında artı parayla devraldığı Trabzonspor Kulübü’nden ayrılırken kaynağı, nereye gittiği, nerede olduğu belli olmayan, sözde milyonlarca dolarlık alacağı için karar aldırarak kulübün gelirlerini temlik ettirerek Trabzonspor’u tarihinin en zor dönemiyle karşı karşıya bırakmasını, Geçmişten bugüne onlarca örnekle ortaya konulabilecek, bugünlerde de şahsına ait yayın organlarının sergiledikleriyle yeniden ayyuka çıkan Fenerbahçe sempatisini, Takımı için emek veren futbolcusuna “yamyam” diyebilecek kadar da ileri giden uslübunu hatırladınız mı ? Emeğe saygı duyan ve dürüstlüğe inanan bir kitle olarak bizler Trabzonspor’a bir küçük bir çivi dahi çakmanın önemine, değerine inandığımız için bugüne kadar Trabzonspor aleyhine tüm yaptıklarına rağmen “Mehmet Ali Yılmaz” adının karşısına “sabırı” ve “makama saygıyı” koymaya çalıştık. Mehmet Ali Yılmaz geçtiğimiz günlerde kendine yakışan fakat insanların onu tanıdığı makama yakışmayan açıklamaları ve tutumunu tekrarladı. Onursal başkan sıfatını taşıyan bir kişinin halen devam eden şike sürecinde büyük bir mücadele ortaya koyan kulüp başkanını, yöneticilerini, bu camianın yetiştirdiği en büyük değerlerden biri olan Şenol Güneş’i mesnetsiz ifadelerle eleştirmesi, Trabzonspor kulübünü söylemleriyle değersizleştirmesi kabul edilebilir bir tutum değildir. Maalesef Mehmet Ali Yılmaz bu söylemleriyle de tarafını yine Fenerbahçe’den yana belirlemiştir.

Gazetesiyle, televizyonuyla, etrafındakilerle birlikte şikecilerle el ele vererek Trabzonspor'a en büyük darbeleri vurmak, süreçten nemalanmak ve mevcut yönetimi sarsmak için elinden geleni ardına koymayan Mehmet Ali Yılmaz onursal değil, “Sorunsal Başkan” olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Mehmet Ali Yılmaz’ın Trabzonspor hakkındaki tutumu “Uzadıkça budamalı, kurudukça sulamalı” mantığından öte değildir. Trabzonspor’un yükselişini, başarısını kaldıramamaktadır. Kendisini hep üzerinde gördüğü Trabzonspor’un her zaman ona ihtiyaç duyduğu izlenimi vermek tüm açıklamalarının ve genel tavrının ana nedenidir. Trabzonsporlu gücü değil, parayı değil, demode üslupları değil “aklı, mantığı, hakkı, dürüstlüğü” arıyor. Gücünüzü ve imkanlarınızı Trabzonspor’un haklı davasında yanında olmak yerine Trabzonspor’un karşısındakilerin lehine kullanan Mehmet Ali Yılmaz’ın taşıdığı ve hak etmediği bu önemli sıfatın kimsenin cebine sığmayacak kadar büyük olan Trabzonspor’un değerli delegeleri ve yönetim kurulu tarafından yeniden gözden geçirilmesini bekliyoruz.


Mehmet Ali Yılmaz’ın söylemlerini “Trabzonspor taraftarının düşünceleri” olarak yansıtmaya çalışan, Mehmet Ali Yılmaz’ın geçmişte ve bugün Trabzonspor’a verdiği zararları görmezden gelen, kendi çıkarlarını ve gelecek hesaplarını Trabzonspor’un menfaatlerinin önünde tutanları da bu camia görmektedir. Hangi amaç için hareket ettiklerini, açıklamalarını nerede, kimlerle hazırladıklarını ve her şeyden önemlisi “Trabzonspor taraftarının genel görüşünü yansıtabilecek yeterlilikte olmadıklarını gayet iyi bilmektedir. Bu nedenle asla gelinen nokta “Trabzonspor taraftarı ikiye bölündü” şeklinde aktarılmamalıdır. Yaşadığımız bu süreç dış etkenlere karşı verilen savaşın yanında içeride de temizlenme sürecidir. Trabzonspor camiası doğruyu, yanlışı, gerçek yüzleri çok daha net bir biçimde görme imkanı bulmuştur. Son söz olarak mesnetsiz ifadeleri nedeniyle kınadığımız Mehmet Ali Yılmaz’ın taşıdığı sıfatı hak etmediğini düşünüyor gerekli adımların bir an evvel atılmasını bekliyoruz.

Kişisel menfaatlerini Trabzonspor’un önüne koyanlar tarafından süreç boyunca yalnız bırakılan Trabzonspor’un tertemiz başkanı, yönetimi, teknik direktörü ve futbolcuları unutmasın ki bu taraftar kimin neyi hedeflediğini, neler olup bittiğini gayet iyi biliyor, görüyor. Bu nafile çabalardan etkilenmeden yollarına devam etmelerini, kendilerine güvenimizin tam olduğunu bilmelerini istiyoruz. TRABZONSPOR’UN GERÇEK TARAFTAR GRUPLARI Trabzonlu Gençler, Vira, Farozlular, 1461 Meydan #SorunsalBaskanMAY.. Mehmet Ali Yılmaz Trabzonspor Kulübü Başkanı Olsun diyenlere sözüm şudur..

Siz bu adamı mı Trabzonspor Başkanı görmek istiyorsunuz yazıklar olsun Yazıklar.. Dün Sevgili abim Ergün Meydan ve aynı zamanda Trabzonspor Gazetesi Kurucusu olan Ergün abi dün sosyal medya Facebook'dan şöyle bir yazı yazdı bana.. herşey hakkında yazı yazan Tugay Şahin ne hikmetse MAY konusunda yazı yazmıyor ? Anlayalım yani MAY destekçisi misin la sen ? :) Sevgili Ergün Abim ben hiç bir zaman May destekçisi olmadım olmam da May Destekçisi Olmam için Fenerbahçe Sempatizanı olmam lazım oda benim gibi bir Fanatik Trabzonlu olan bir insana yakışmaz.. Ben Fenerbahçe Sempatizanı Olsam Şike ile İlgili yazılar yazmazdım , Trabzonspor Kulübünü Savunacak Yazılar Yazmazdım , Trabzonspor Aşkı için yanıp tutuşmazdım..

Sevgili Trabzonspor Gazetesi Kurucusu;Ergün Meydan abime teşekkür ediyorum eleştirisinden dolayı herkes eleştirilir eleştirmeden hiç bir şey olmaz ama ben May Destekçisi değilim Onun Gibi Onursal Başkan Olmaz Olsun o Trabzonspor Kulübünün Sorunsal Başkanıdır.. Tüm Okuyucularıma Sevgilerimi Saygılarımı Gönderiyorum...
YORUM EKLE

banner110

banner109