Olayların gelişimi;

Olayların gelişimi;

-Devletin ve dönemin başbakanının ben dedim olacak tavrı halkta olumsuz bir hava oluşturdu.

-Devlet görevlilerinin şiddetli ve gereksiz müdahaleleri gezi olayların tetikleyicisi oldu.

-Gezi olayları halk hareketi olarak başlasa da illegal örgütlerin cirit attığı bir olaya döndü

-Büyük çoğunluğu masum olan halk terörist ilan edildi -Bir çok kişi yargılandı, işkence gördü, baskıya maruz kaldı

-Devlet yöneticileri işkence yapan, vatandaşı döven görevlileri ödüllendirdi.

-Aynı zamanlarda illegal örgütler defalarca görülmesine, polise silah çekmesine rağmen herhangi bir müdahale görmedi. Müdahale gariban halka oldu.

-Elinde sadece gaz maskesi olan, herhangi bir illegal örgüte üye olmayan, devlet malına zarar vermeyen masum insanlar kaçmayı da bilmediklerinden dayak yedi, göz altına alındı, işkence gördü. Elinde kalaşnikof olan teröristler ise     polislerden izinliydi. Onlara hiçbir şey olmadı. Yani masumlar arada kaldı.

-Siyasi söylemler gerilimi daha da arttırdı. -Ölen vatandaşlarımıza, çocuklara ve ailelerine yapılan hakaretler insanları daha da sinirlendirdi

-Yargılamalar tarışmalı ve güvensiz geçti. Uzadı. Deliller karartıldı. Katil polis savunmaları savunma değil, birer siyasi mesajdı.

-Bu noktada devlet katil teröristler ile masaya oturarak, imralıda görüşmeler yapmaya devam etti.

-Terörist örgütler devlete ve millete dil uzatarak üste çıkmaya başladı.Söylemleri devlet kademelerince yutuldu.

-Vatandaş Türk demekten, vatan demekten korkar oldu.

-Bunu gören diğer illegal örgütler, silahla yeterli eylem yapılırsa dediğimiz olur algısına ulaştı.

-Elinde silah olandan kaçan; ancak masum ve haklı olan, elinde silah olmayan vatandaşa hunharca dalan, ezen, hakaret eden polis ve devlet karşısında, eline silah alan vahşi, faşist örgütler savcıyı şehit ederek tüm ülkeye acı bir gün yaşattı.

-Olan gene masum ve gariban halka oldu, kutuplaşan, yine en çok darbeyi yiyen halk oldu.

-Bölücü terör örgütü ile masaya oturarak eli silahlı diğer terör örgütlerini cesaretlendiren devlet, şehit savcının ve onun ailesinin hakkını nasıl ödeyecek? Ortamı geren siyasiler geceleri nasıl uyuyacak ? Bu vatan huzuru, kardeşliği ne zaman bulacak ? Şimdi baksanız herkes sütten çıkmış ak kaşık. Birisi sanki ortamı germemiş, adaletsizlik yapmamış, masuma zulmetmemiş diğeri sanki anarşi doğurmamış, masum çocuklara silah sıkmamış, terör estirmemiş, kan akıtmamış vs...Sorsanız kimse suçlu değil. Yine sorsanız kendi dışında öteki herkes suçlu! Belki tarih sizlerin günahlarını saklayacak. Belki halkın çoğu ne olduğunu algılmayacak ama ilahi adalet herkesin cezasını tek tek kesecek. Bugün bu vahşi saldırının müsebbibi değişen oranlarda olsa da hepinizsiniz! Hiç başkalarına suç atmayın. Ve şerefiniz varsa, en zından iki dakika, kendi köşenizde masum olarak ölenler için sessizce ağlayın.
YORUM EKLE

banner110

banner109