Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun

Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun

Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk’ün 100 ncü doğum günü olan 1981 yılında, onun baş öğretmenliğinin kabul tarihi olan 24 Kasım günü Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Bugün; eğitmekle her anlarını bizlere harcayan değerli öğretmenlere vereceğimiz naçizane bir hediyedir.   

Öğretmen kısaca bir ülkenin geleceği demektir. İyiyi ve doğruyu öğreten demektir. Atatürk öğretmenlere olan güvenini ifade etmek için “öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” demiştir.

Öğretmenler; yalnız okul içinde değil, özel hayatında ve toplum karşısında da bir eğitimcidir, her zaman için hareket ve davranışları ile halka ve öğrencilerine iyi, doğru, güzel ve yararlı örnek teşkil eden yüce bir meslek sahibidirler.

Her mesleğin kendi çapında toplum üzerinde bir etkisi vardır ancak öğretmenlik mesleği doğrudan doğruya toplumun öz unsurunu hazırlayan mayasını kuran, hamurunu yoğuran işçilik görevidir.

Ülkemizin geleceği, ışığı ve en değerli varlıklarımız olan, çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizden cumhuriyetimiz, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller beklenmektedir.

Hayatımızın her safhasında bizlere rehberlik ettiğiniz, dosluğunuz, arkadaşlığınız ve sevginiz için binlerce teşekkürler.

Ayrıca, hayatımızın yolculuk olduğu bir dönemde bize yol gösterici ve ışık olduğunuz için de minnettarız.

Bütün öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü” kutlu olsun…

YORUM EKLE

banner110

banner109