Maltepe'de Kapak toplama kampanyasında rekor kırıldı

Maltepe'de Kapak toplama kampanyasında rekor kırıldı

Maltepe'de Kapak toplama kampanyasında rekor kırıldı
Maltepe Belediyesi’nin organize ettiği ve tüm Türkiye’de ses getiren “Haydi Maltepe Engellere Karşı Kapak Toplamaya” kampanyasında 1 ton kapak toplayarak rekor kıran Şişli Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu öğrencileri ödüllerini Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in elinden aldı. Belediye Başkanı Mustafa Zengin,kendilerini makamında ziyaret eden öğrencilere kampanyaya gösterdikleri duyarlılık ve özenden dolayı teşekkür ederek, iki akıllı tahta ve laptop hediye etti.  Başkan Zengin, “engellilerimizin hayatını değiştiren ve çevreye duyarlılığı artıran kapak toplama kampanyamızda sınırlarımızı genişlettik. Tüm Türkiye’ye sesimizi duyurduk. Kampanyamıza destek veren herkese  teşekkür ediyorum” dedi.

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, yaşlılar haftası kapsamında kendisini ziyaret eden Mutluhan Uzunal Çolakoğlu, Celal Avşar ve Abdullah Nezahat Erboz İlköğretim Okullarını da makamında ağırladı ve öğrencilerin ropörtaj sorularını yanıtladı. Başkan Zengin, “sorularınız zor mu” diye espri yaparak, “hayattaki en güzel şey kitap okumak. Çok çok okuyun. Ne olmak istediğinize karar verin. Kendinize güvenin.  Mutlaka başarılı olacaksınız” nasihatinde bulundu

Başkan Zengin, Maltepe’de yeni hizmete giren Mutluhan Uzunal Çolakoğlu İlköğretim Okulu’nun minik öğrencilerinin “okulumuz yeni açıldı. Eşyalarımız yok. Kay kay ve ağaç istiyoruz” isteklerini de büyük bir içtenlikle dinledi. Ve “Ben de bağış yoluyla iki okul yaptırıyorum. Bu okulların da ihtiyaçları var, bağışçılar yoluyla karşılıyorum” diyerek elinden geleni yapacağını söyledi. Öğrenciler, Belediye Başkanı Mustafa Zengin’le hatıra fotoğrafı çektirerek, hediyelerini aldılar.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER