Eylül'de Maltepe hareketli olacak

Eylül'de Maltepe hareketli olacak

Eylül'de Maltepe hareketli olacak
Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Düzenli aralıklarla gerçekleştirilen basın kahvaltısında yine şeffaflık hakimdi. Belediye başkan yardımcılarının da katıldığı toplantı, kahvaltı ve soru – cevap olarak iki bölümden oluştu. Yönetime geldiği günden bugüne kadar planlama yaptıklarını, borç ödediklerini hatırlatan Maltepe Belediye Başkanı,  planlanan tüm projelerin birer birer gerçekleştirilmeye başlandığını ifade etti. İlçede Eylül ayında önemli açılışlar planlandığını belirten Maltepe Belediye Başkanı Zengin, ‘’ Çağdaş uygar Maltepe için hep birlikte çok çalışmamız lazım ‘’ dedi.
Geçen hafta imzalanan protokolle Kızılay’dan devralınan ve Yalı Mahallesinde Dragos’ta bulunan beş dönümlük arsa üzerine kapalı spor salonu yapılacağının haberini veren Maltepe Belediye Başkanı, tamamı on yedi dönüm olan arazinin geri kalanını da belediye adına kiraladıklarını belirtti. Başkan Zengin, yetişkinler için eksikliği hissedilen yüzme havuzunun da Dragos arsası içinde olacağını aynı zamanda Altayçeşme mahallesine de bir havuz yapılacağını açıkladı. Semt pazarlarını rahatlatmak ve sokakları kurtarmak için Pazarcılar Derneğiyle de görüşüldüğünü belirten Başkan Zengin, asıl hayalinin üstü kapalı, altı otoparklı pazarlar yapmak olduğunu söyledi.
Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, ilçenin mahalle bazında ihtiyaçlarını gidermeye devam ettiklerini belirterek, “ Sanat, kültür ve sağlık alanındaki etkinliklerimiz insanlarımızı mutlu etti. Gülsuyu ve Gülensu’da okul ve sağlık ocağı çalışmamız var. Sağlık grup başkanıyla görüşüyoruz. En son çalışmalarımızda, Gülsuyu’nda sağlık ocağı yapmamız için bağış görüşmeleri sonuç verdi. Protokolü yapıldı ve önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak” dedi. Başıbüyük’te kültür merkezi düşüncesi olduğu hatırlatılan Başkan Zengin, “Başıbüyük’teki kültür merkezi için özellikle orman sahası içerisinde, yangın kulesinin veya Süreyyapaşa anıtı yanındaki alanı kapsayacak şekilde bir teklif götürdük. Olumlu sinyaller aldık. O konuda gelişmelerin olumlu yönde olacağını düşünüyorum. Küçük bir kültür merkezi yaparak o araziyi de koruma görevini yerine getirmiş olacağız.” dedi. Medya mensuplarına öğrenci yurdu ve kadın sığınma eviyle ilgili gelinen son noktayı aktaran Prof. Dr. Mustafa Zengin, “Seçim öncesinde maddi gücü olmayan anne babaların teslim ettiği çocuklarımıza yurt imkanı sağlamak sözüm vardı. Zümrütevler’de fizibilite çalışmaları tamamlandı, iki hafta önce bina satın alındı. Kız öğrenci yurdu ve kadın sığınma evi olarak dönüştürülecek. Eylül ayı içinde hizmet vermesini planlıyoruz.” dedi. Ayrıca yedi  hayırseverin Küçükyalı’da erkek öğrenci yurdu yapımı için kolları sıvadığını ifade eden Başkan Zengin, yurdun 2010-2011 öğretim yılının ikinci dönemine kadar bitirilmesini planladıklarını kaydetti. Metronun çalışmaya başlamasının ardından ilçede ulaşımın yeniden planlanacağını kaydeden Belediye Başkanı Zengin, kentsel yenilenme ile ilgili planların yöre halkı ile birlikte yapılacağını bir kez daha dile getirdi.  KİT’i olmayan ender belediyelerden birinin Maltepe olduğunu belirten Başkan Zengin,  Türkiye’nin ilk geriatri hastanesinin kuruluşu için son dönemece girildiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER