Maltepe Belediyesi'nden mezarlıklara ücretsiz servis

Maltepe Belediyesi’nin bayram dönemlerinde mezarlıklara yönelik gerçekleştirdiği ücretsiz ring seferleri, bu yılda vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Maltepe Belediyesi'nden mezarlıklara ücretsiz servis

 Maltepe Belediyesi'nden mezarlıklara ücretsiz servis

Maltepe Belediyesi’nin bayram dönemlerinde mezarlıklara yönelik gerçekleştirdiği ücretsiz ring seferleri, bu yılda vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Ziyaret için servislere binen vatandaşlara, belediye tarafından saksı içinde çiçek hediye edildi. 
Maltepe Belediyesi’nin Ramazan bayramında, mezarlıklara gerçekleştirdiği ring seferlerine büyük bir ilgi gösteren vatandaşlar, arife günü otobüsleri doldurdu. Başıbüyük, Büyükbakkalköy, Ferhatpaşa, Gülsuyu, Pendik Yeni Şıhlı ve Kurtköy mezarlıklarına yapılan ziyaretlerin ana durağı ilçe merkezi oldu. İlçe merkezinden yarım saat ve birer saat arayla hareket eden otobüsler, mezarlıkları dolaştı. Sabah 08.00’da başlayan ve lokum ikramının da gerçekleştirildiği mezarlık ziyaretlerinde, duygu dolu anlar yaşandı. Bayramın ilk günü de yapılacak ziyaretler, saat 15.00’a kadar devam edecek. Servis araçlarına binen vatandaşlara belediye tarafından çiçek de hediye edildi.


Maltepe Merkez Meydanı’ndan hareket eden servislerin güzergâhları şöyle:  
1.Güzergâh: Maltepe Atatürk Caddesi’nden E-5 güzergâhını takiben yeni yoldan Başıbüyük Mezarlığı’na, oradan Küçükyalı Mezarlığı’na geçilecek. (Seferler yarım saat arayla düzenleniyor.)  
2. Güzergâh: Maltepe Atatürk Caddesi’nden E-5 güzergâhını takiben sırasıyla Büyükbakkalköy ve Ferhatpaşa Mezarlıkları’na gidilecek. (Seferler yarım saat arayla düzenleniyor.)
3. Güzergâh: Maltepe Atatürk Caddesi’nden E-5 güzergâhını takiben Gülsuyu Mezarlığı’na ulaşım sağlanacak. (Seferler yarım saat arayla düzenleniyor.) 
4. Güzergâh: Maltepe Atatürk Caddesi’nden E-5'i takiben Pendik Köprüsü’nden Pendik Yeni Şıhlı ve Kurtköy Mezarlıkları’na gidilecek. (Seferler birer saat arayla düzenleniyor.)

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2017, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER