ŞÖHRET YOLUNDA YILDIZI OLAN İLK TÜRK DR. MEHMET ÖZ OLDU

HOLLYWOOD WALK OF FAME (HOLLYWOOD ŞÖHRET YOLU) 2021 YILDIZLARI

ŞÖHRET YOLUNDA YILDIZI OLAN İLK TÜRK DR. MEHMET ÖZ OLDU
ŞÖHRET YOLUNDA YILDIZI OLAN İLK TÜRK DR. MEHMET ÖZ OLDU

 HOLLYWOOD WALK OF FAME (HOLLYWOOD ŞÖHRET YOLU) 2021 YILDIZLARI

HOLLYWOOD WALK OF FAME BAŞKANI ELLEN K. VE HOLLYWOOD TİCARET ODASI BAŞKANI/CEO RANA GHADBAN TARAFINDAN AÇIKLANDI.

Hollywood Walk of Fame (Hollywood Şöhret Yolu) ,Hollywood Bulvarı ve Vine Street arasında uzanan, ünlü kişilerin ve dizilerin yıldızlarının bulunduğu bir yürüyüş yoludur. Los Angeles, Kaliforniya 'da bulunur. Güney Kaliforniya'lı sanatçı Oliver Weissmuller tarafından tasarlanmıştır. Sonraları burası şehrin en önemli bölgelerinden biri sayılmıştır. 2000'den fazla ünlünün yıldızının bulunduğu bu yerde, sadece gerçek insanların değil, kurgu karakterlerin yıldızları da vardır. Bu bölgede ilk yıldıza sahip olan kişi 9 Şubat 1960'da Joanna Woodward olmuştur. Şöhret Yolu 1958'de açılmıştı.
Sinema, Televizyon, Tiyatro / Canlı Performans, Radyo ve Söz/Müzik kategorilerinde yıldız ile onurlandırılacak isimler yüzlerce aday arasından seçildi.  Bu onura layık olanlar Walk of Fame Seçim Paneli Başkanı Ellen K ve Hollywood Ticaret Odası Başkanı / CEO'su Rana Ghadban tarafından duyuruldu.
Yeni seçimler 18 Haziran Perşembe günü saat 11: 00'den itibaren Walk of Fame Facebook sayfası aracılığıyla dünyaya tanıtıldı.
The Hollywood Walk of Fame 2021 isimler:
Sinema Kategorisinde: Josh Brolin, Don Cheadle, Morris Chestnut, Benedict Cumberbatch, Zac Efron, Giancarlo Giannini, Shia LaBeouf, Jimmy Smits, Naomi Watts and a double star for Ali McGraw and Ryan O’Neal.
Televizyon Kategorisinde:  Nick Cannon, Courteney Cox, Marla Gibbs, Jenifer Lewis, Laura Linney, Judge Greg Mathis, Dr. Mehmet Oz, Sarah Paulson, Peter Roth and Christian Slater.
Söz/Müzik Kategorisinde:  The Chi-Lites, Kelly Clarkson, Missy Elliott, Ana Gabriel, Jefferson Airplane, The Judds, Don McClean, Salt-N-Pepa, Trisha Yearwood and Charlie Parker (Posthumous). 
 Tiyatro/Canlı Performans Kategorisinde: Sarah Brightman, Luciano Pavarotti (Posthumous) and August Wilson (Posthumous)
 Radyo Kategorisinde:  Big Boy
 İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER