Haluk Bilginer en iyi erkek oyuncu' seçildi

Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde 'en iyi erkek oyuncu' seçildi.

Haluk Bilginer en iyi erkek oyuncu' seçildi
Haluk Bilginer en iyi erkek oyuncu' seçildi

Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde 'en iyi erkek oyuncu' seçildi.

Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde Şahsiyet dizisindeki performansıyla en iyi erkek oyuncu seçildi.

Bu yıl 47.'si düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York'ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. En iyi erkek oyuncu dalında Türkiye, İngiltere, Almanya ve Brezilya'dan 4 isim aday gösterildi.

Sanatçı Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde 'en iyi erkek oyuncu' ödülüne layık görüldü.
Bilginer, dizide alzheimer hastası olan seri katil Agah karakterini canlandırıyor.
Bilginer yaptığı açıklamada, ''Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye'ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum'' ifadesini kullandı.
Törende de bir konuşma yapan Bilginer, dizide adalet ve bellek kaybı kavramlarının anlatıldığını belirterek, ''İçinde yaşadığımız toplumun bellek kaybı yaşamadığından emin olun'' dedi.
'Kendimden çok Türkiye için mutluyum'
Bilginer, Twitter üzerinden de şunları yazdı: "Kendimden çok Türkiye için mutluyum. Çok severek yaptığımız bir işin uluslararası platformda beğenilmesi ve ödülle taçlandırılması kendim ve ülkem adına mutluluk verici oldu."
Törende 2 özel ödül ve 11 Emmy ödülü verildi. En iyi kadın oyuncu ödülünü ise Macar oyuncu Marina Gera kazandı.

Komedi dalında en iyi film, Brezilya'dan Especial de Natal Porta dos Fundos (The Last Hangover), en iyi belgesel filmi Hollanda'dan Bellingcat - Truth in a Post-Truth World, drama dalında en iyi dizi İngiltere'den McMafia, en iyi mini dizi ise Avustralya'dan Safe Harbour seçildi.

ABD Büyükelçiliği’nden tebrik mesajı
ABD'nin Türkiye Büyükelçiliği de tebrik mesajı yayınladı. Twitter'dan yayınlanan mesajda, şu ifadelere yer verildi: “47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde, Şahsiyet dizisindeki başarılı performansıyla en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülen Haluk Bilginer'i tebrik ederiz!”

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109