...MAGALOMAN'CA......
......MEGALOMAN'CA......

İnsanın fıtratından gelen bu kendini beğenmişliği bazen hoş görünse de aslında yenilmesi gereken bir ego'dur.Doğduğumuzda beden ve ruh tertemizdir ,dünya zamanında ilerlerken her an,her saniye öğrenmedir bizim hayatımız.Bu noktada özellikle etken durum çocuğu yetiştiren ana,baba,akraba,kurumlar ve ya diğer kimlikler ne büyük bir vebalin altındadırlar .Çocuğun bu ilk döneminde çok dikkat edilmelidir ,ilerideki yaşam şeklinin karakterinin ilk adımlarıdır ..ilk adımlara konacak temel taşları sağlam olmalıdır.

Gördüğümüz kadarıyla ebebeynler ya rahatszlık verecek derecede ilgililer ya da sadece besleyip bırakmaktalar.Diğer bir kesimde hem besleyip hem de bir şeyler için çaba sarf eden fakat ne yapması gerektiğini bilmeyen bir bölümü oluşturmaktalar.Tüm bunların yanısıra çevre ve başka nedenlerde, skalaların bir parçası.
Tüm bunlar bir şekilde aşıldı çocuk büyüdü birey oldu mesleğini eline aldı diyelim.

...İşte tüm mesele bu noktada:bilgi ve beden olarak kişi büyümüş gelişmiş kariyer sahibi olmuş olsa da !!!!!İnsan olmanın tüm ögelerini taşıyor mu !!! karekterinde ne denli önemli bir unsur aslında ..neden'ide bu devreye gelmiş insan sorumludur.Sahip olduğu kariyeri statüyü taşıyabilmesi gerekir.

Bazılar hem statülerini hem başarılarını hem insanlıklarını mükemmel idame ettirirler,bazılarıysa ne yazık ki egolarının kıskacında megalomanlığa varan davranışlar sergiler.hatalar üst üste gelmeye başlar yapılan hatalar ben her şeyi biliyorum edası altında iticilik getirir.Bu durumları hepimiz yaşamışızdır örneğin:değer verdiğimiz niceleri bu tutumları yüzünden bizdeki olumlu izlerini olumsuza çevirmişlerdir.Acı ve üzücü bir durumdur.

Kişiler kendilerinde megaloman'lığı ve yüksek egoyu hissettiği zaman kendilerine bir dıştan bakmayı da başarabilseler bu sorunları olmayacak aslın da.Çünki kendi artılarını nasıl bir eksiye götürdüklerini kendi gözleriyle izleyecekler.

Uyarmak ve uyarmamak arası gider gelir düşünceleriniz yıkıcı değil yapıcı olmak istersiniz .Sabır edersiniz ne yazık ki sabredip affetmeleriniz karşıyı daha bir hata yapmaya teşfiktir. Özverinizin arkında bile değillerdir.Kendileriyle o denli meşgullerdir ki o denli kendilerini onaylamaktadırlar ki.!!!Siz kim oluyorsunuzdur..

Şu aralar çokça yazanlarımız,çizenlerimiz, kes yapıştırcılarımız, boyayanlarımız v.s o kadar çok sanal alem ünlülerimiz oldu ki...Hele hele en çok beğeniyi alabilmek sayıyı tavan yaptırabilmek adına verilen savaşlar:))saklamayacağım beni güldürdü hep...

Burada bu şekilde harcanacak zamanı bir çocuk esirgeme ve ya yaşlılar bakım evlerinde ve ya hastanelerin hiç kimsesi olmayan bakıma muhtaç yatanlarına bir ziyaretle sarfedebilseler!!! buradaki kolay lop tatminden bin kat daha lezzetli bir tatmini yaşayacaklar eminim.

Senin yaptığın ne !! Diyen sesleri duyar gibiyim...Size kısaca açıklayayım....

.....Herkes şair, herkes yazar, herkes ressam, herkes felsefeci burada!! ve herkesin kendisi megalomanca en iyi bilen...

.....Kim kime göre daha iyi bir şair,kim kime göre daha iyi bir yazar,kim kime göre daha iyi bir ressam ya da felsefeci...


..Benmi: Hiç bir şeyim....Sadece insan olmak yolunda bir dilenciyim..
Sevgiyi yayabilmek adna yüreğimin bir elçisiyim...
Hepsi bu. Kısacası ne olduğunu bilen bir insanım..
YORUM EKLE

banner110

banner109