"KURŞUNLU BELEDİYESİ: BAL VE KAYMAK GİBİ ÇALIŞIYOR"

"KURŞUNLU BELEDİYESİ: BAL VE KAYMAK GİBİ ÇALIŞIYOR"

ATATÜRK DİYOR’Kİ
- “Çalışmadan ,yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar;
Önce haysiyetlerini daha sonra hürriyetlerini ve daha sonrada istiklâl ve istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar”
*
Kurşunlu Belediye Başkanı Sn. Şakir KAYMAK  Atatürk’ün bu sözünden ilham alarak ..
Kurşunlu ilçemizin  “misyon” ve “vizyonunu” belirlemiş ve çalışmalarına başlamıştır.
MİSYONU: Kurşunlu ilçe sınırları  içerisinde,Yerel,Ulusal ve Küresel imkanların tümünden faydalanarak; Altyapı ve kurumsal gelişimini tamamlamış, hizmet sunumunda öncü ve lider olmuş bir belediye ile ekonomik, kültürel ve sosyal gelişimini tamamlamış YAŞANABİLİR,İNSAN ODAKLI  bir KURŞUNLU…
***
VİZYONU :  İyi yetişmiş kaliteli  personelle, kurumsal kimliği ve geleceği olan, doğduğumuz şehre karşı tarihi sorumluluğumuzun gereğini yerine getirerek, ilçemizin halkı mutlu, gelecek kaygısı olmayan, sürekli gelişen ve herkesin yaşamayı arzuladığı bir kent olması adına yerel hizmetleri adaletli, kaliteli, saydam, gelişime açık ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla sunmak.
Öncü ve önder bir belediye olmak.
***
“FESTİVALLER KÜLTÜREL BİR ETKİNLİKTİR”.
 
Festivalin gerçekleştiği bölgenin ismin duyulmasına örf ve adetlerinin anlatılmasına, Çeşitli il ve İlçelerde yaşayan Kurşunluların bir araya  gelmesi kaynaşıp tanışması sevgi bağlarının pekişmesine,
Barışı, kardeşliği, sevgiyi, saygıyı, yardımlaşmayı ve hoşgörüyü simgeleyen, geleceğe umutla ve güvenle bakarak .  birlik ve beraberlik ruhunu geliştiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma hislerinin yoğun olarak yaşandığı tören alanlarıdır.
****
“FESTİVALLER; BÖLGENİN KALKINMASINDA ETKİN BİR  ROLÜ  VARDIR”
 
 Ayrıca Festivaller bir toplumun kendisine ait değerleri, sosyal, kültürel, ekonomik, politik, coğrafi ve endüstriyel açıdan başka toplumlara tanıtma, üretilen bu değerleri sahiplenme, kendilerinden sonra gelecek nesillere aktarma, tanıtma, her yerde üreticilerin kendi ürünlerini satma, yeni pazarlar oluşturma olanaklarına kavuşturulması ve ekonomik kâr elde etme amaçlı
****
16.Eylül.2017 günü Kurşunlu.8.bal ve yöresel ürünler festivali Kurşunlu ilçemize yakışır şekilde kent meydanın da halkın geniş katılımlarıyla gerçekleşmiştir.
****
Kısaca festivaller: Siyasetin olmadığı yöre halkının konuşup kaynaştığı, sevgi bağlarını pekiştiği, Bayram havasında geçen törenlerdir.
*****
 
Sn. Şakir KAYMAK bey’de
Çankırı ilçelerinin içinde çalışan ve çalışkan başkanlardandır
30 Mart 2014 yerel seçimlerinden sonra göreve geldiği 42 ay içersin de  Kurşunlu ilçemize  büyük ve kalıcı  projelere imza atarak, Mensubu olduğu partinin hükümet olması nedeniyle bu projleri gerçekleştirmesinde  çok büyük destek almıştır.
Kurşunlu ilçemizin çehresini değiştirme hedeflerini belirlemiş, temsil ettiği ilçeye karşı hiç durmadan gece gündüz çalışmalarına devam ediyor.
*****
KURŞUNLU BELEDİYE BAŞKANIMIZIN İNTERNET ÜZERİNDE TAKİP ETTİĞİM ÇALIŞMALARI:
 
1-İlçenin içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Sağlıklı Musluk Projesinin uygulamaya koyarak “GÜLDÜRCEK” barajından ilçeye su getirmiş ve ilçenin 50 yıllık su sorununu çözmüştür.
**
2- Eğitime Destek Projesiyle çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimlerinin yanında sosyal ve kültürel gelişimleri de amaçlanmıştır. Bu proje kapsamında Toki İlköğretim Okulunda bir kütüphane yapılmış, 100 öğrencimize eğitim materyalleri alınmıştır. Ayrıca öğrencilerimize gezi proğramları düzenlenmiş, milli bayramlarda programlar yapılmış, tiyatro gösterisi düzenlenmiş ve mezuniyet etkinliklerine katkı sağlanmıştır.
**
3- Toplu Taşıma Projesinin hayata geçirilmesi için öz kaynaklar ve çevre bakanlığının destekleriyle  iş makinalarıyla araç parkını büyütmüş  ,toplu taşıma  ve otobüs duraklarıyla ve taşıma ücreti tahsili için akıllı kart sistemi kurularak toplu taşıma projesi tamamlanmıştır
**
4- Gençlik ve Spor Bakanlığınca  ve spor toto Teşkilat Başkanlığınca %100 hibe ödeneklerle  ; İlçe stadının suni çim kaplama, tribün ve soyunma odaları kapalı ve açık olmak üzere modern spor sahaları ve park ve bahçeleriyle  kurşunlunu çehresini değiştirmiş.
**
5- Düğün ve Nikah Salonu , Garaj ve İtfaiye Hizmet Binaları hizmete girmiştir.
**
6- Haydi Çocuklar Parka Projesi adıyla İlçedeki Hacıbekir Mahallesi,Erenler Mahallesi, Beşpınar Mahallesi ve Kale Mahallesinde park düzenleme ve yapım çalışmaları tamamlanmış , yapımı  devam eden park bahçeler vardır.
 **
7-İstasyon bölgesinde fidanlık mesire alanı,park,Tuvalet ve mescid yapım çalışması tamamlanmıştır.
 
8- Yüzde 60 seviyesinde yapılmış olan yeni sanayi sitesinde 36 dükkan ve bir “mescid’in” yapımı tamamlanarak çevresine 7000 mt parke döşenmesi yapılarak hizmete açılması
**
9- Yöresel Ürünler Pazarının kurulması ve pazar yerine 5000 metrekare kilitli parke taş döşeme işi yapılarak hizmete sunulması
**
10- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucu,
halkımızın hizmetine sunmak üzere 170 adet çöp konteynırı ve
13.000 lt kapasiteli vidanjör alınarak ilçenin hizmetine sunulması.!
**
11- Çankırı Valiliği ve İl Özel İdaresi ile yapılan görüşmeler sonucu bir
Bir adet GRAYDER bir traktör ve Şehitlik Parkı düzenlemesi için 159.000.00 (yalnız Yüzelli dokuzbin) TL hibe ilçeye kazandırılmıştır
**
12- 2 Adet dalgıç pompa ve çeşitli ebatlar 5000 metre içme suyu borusu İller Bankasından hibe olarak temin edilmiştir. Pınarlarımız Aksın Projesi kapsamında;  Hacıbekir Mahallesi, Yeşil Mahalle, Kale Mahallesi ve Beşpınar Mahallesi ve mezarlıklardaki pınarlara 3000 metre boru döşemesi yapılmıştır.
**
13-Belediye Başkanı olarak ilçenin gençleri yaz tatilin de
değerlendirmek içi yaz eğitim kursları ile yanında resim ve futbol kursları açılmıştır.
Kültür Evi Projesi kapsamında Çal Mahallesinde 2 katlı yerel mimari tarzında bir ev yapılmış ve hizmete alınmıştır.
Gençlik Merkezi projesi için 200 metrekare bir alanın düzenleme çalışmaları yapılmıştır.
**
14- Kosgep İl Müdürlüğü ile ortak yapılan Kendi İşimi Kuruyorum Projesi kapsamında 2 grup halinde 60 kişiye işletmecilikle ilgili kurs düzenlenmesi,
**
15-Geleceğin ölmez ve bitmez üretimi için Hayvancılıkta Dönüşüm Projesi kapsamında Organize Hayvancılık Bölgesi oluşturulması işi tamamlanmış altyapı çalışmalarına yapılmıştır.
**
16- Katı atık toplama bölgesinin etrafının çevrilmesi ve atıkların çevre birliğince taşınması için toplama trampası yapımı tamamlanmıştır.
17-Ayrıca Köylerimiz Temiz Kalsın Projesiyle, Kurşunlu Belediyesi ve Kurşunlu Köylere Hizmet Götürme Birliği protokol yapmış ve ilçemizin 28 köyünün çöpleri Belediyemizce toplanmaktadır.
Bu proje sayesinde ilçemize Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 1 adet çöp toplama aracı hibe olarak verilmiştir.
**
18-Evet muhterem KURŞUNLU’LAR 18. Rakamı, Çankırı’nın hayırlı , uğurlu ve tüm Çankırılıların ortak paydası olan rakamdır.
 Kurşunluya kalıçı ,uzun ömürlü ve hayırlı bir yatırım olarak büyük özveri ve çalışmaları sonucu D100 karayolu üzerine
KURŞUNLU ilçemize, halkımızın güvenli ve sağlıklı  giriş çıkış yapmaları,ölümcül kazların önlenmesi için muhteşem bir  alt ve Üst geçiti Kurşunlunun hizmetine açmıştır
Sn. Başkanın hizmetlerini   kitap yazarak tamamlayabiliriz.
hayırlı çalışmalarında  , Personeline,  emeği katkısı bulunan isimli, isimsiz kahramanlara, Kurşunlu da ,7 den 70’e herkese teşekkür ediyorum
 Cenab-ı Allah yolunu bahtını ve alnını açık etsin. ALLAH yar ve yardımcısı olsun
 
Çanakkale de Kurşunlu ilçemizden 92 şehidimiz bu ilçeyi bize emanet  etmiştir.
Yine Teğmen Korhan KURUÇAY ve Murat USTAOĞLU güney doğuda bu vatan’ın birlik ve bütünlüğü için şehadet şerbetini içmişlerdir. Yakın zamanda Osman UZUN kardeşimiz gazilikle şereflenmiştir.
Şehitleri ve Gazileri ile gurur duyduğumuz ilçemiz,
 
 
Hak Teala
• Kurşunlu’nun huzurunu  bozmasın.
• Kardeşliğimizi ve birliğimizi zedelemesin.. 
• Akan nehirlerimizi kurutmasın
• Analar ; hayırlı ve savaşcı evlatlar doğursun…
 • Büyük Türk Milletini,Çankırı ve Kurşunluyu korusun.
• Devletimizi güçlü kılsın ,Ezanımızı susturmasın.
• Bayrağımız indirtmesin, Vatanımızı böldürtmesin.
• İman dan ayırmasın, Allahım derlesin toplasın.
• Çankırı ve Kurşunlu’yu iki cihanda yüzünü güldürsün
 
• Cenab-ı Allah yar ve yardımcınız olsun
• Hoş kalın,hoşça kalın daima dua ile kalın.!
Sonuç:
KURŞUNLULAR
Yanlışı görmezden gelecek kadar iyi niyetli.!
Hatayı bağışlayacak kadar  hoş görülü.!
Fakat yalanı, çalanı ve ihaneti affetmiyecek kadar  aziz ve asildir.
YORUM EKLE

banner110

banner109