KADIN OLABİLMEK !

KADIN OLABİLMEK !

ne zordur hayatta kadın olmak ve olabilmek..her saçı olan her fiziği kadın olan kadın demek değil.kısacası işimiz zor sevgili hemcinslerim.

bir kadın işi,mesleği durumu ne olursa olsun öncelikle konuşma şekli ,bilgi birikimi,kültürü ve en önemlisi de edebi ile kendi varlığının ağırlığını bulunduğu ortama yumruk gibi vurur.

sanal alem de ise sayfalarımızdan güncellemelerimizden,paylaşımlarımızdan ve bunlara verdiğimiz cevaplardan anlaşılır kimliklerimiz..as olabilmek ,as duruşa sahip olabilmek,as bilime ,ilime sahip olabilmek her ne kadar kadın fiziği taşısa da öncelikle insan ve dost güvenilir emin kimliğini ön plan da tutmak..tutabilmek..

öylesine güzel sahifeler var ki izlediğim.hem güzel ,hem akıllı,hem bilgili başarılı ,hem dost hemde asil...

öylesine sayfalarda var ki;görüntü güzel ,bir de kimlik yapıştırılmış sayfaya..paylaşımlar işte toplumun nabzına göre...eh birazcıkta toplumda bazı alanlarda yer edinilmiş....buraya kadar iyi de...
üzücü olan ne mi !

aman aman , o yorumları cevaplarken ki ya da arada atılan yazımları..işte üzücü olay burada ..karşımızda son derece (argo da) mahalle ağzı denen tarzda...ve hemen ne kadar etiket ardına girilse de..kimlikteki boşluk kırmızı alarm vermekte.

bazen bu tarz sayfaları gördüğüm de şunu düşünüyorum...doğuştan bir kimlikte soyluluk yoksa !sonradan ne kadar çabalanırsa çabalansın üzerinden akıyor..

kadın olmak olabilmek zor zanaat..hele birde anne iseniz...kırk düşünü bir adım atın......

kadının adı yok denilirken aslında kadının adı var...da..kadınlarımız çeşit çeşit..

her zaman güçlü olmalı diye düşünürüm.her zaman asil olmalı,bilgili,görgülü ,ve özellikle zeki olmalı diye düşünürüm..zekasını bizans oyunlarına hacıya hocaya değil de,çözülecek olaylarda bende hata nerede diye bakabilmeli..ve kendisini yenileyen kadının hayata verdiği renklerde başka başkadır.ve çözümcüldür..

yine dizi furyası başladı.....

yine hayatlar dizi saatlerine göre yaşanacak...ama içimde bir umutta yok değil hani..bu sanal uyutmacalarla ,uyumayan akıllı birikimli kadınlarımız var diye düşünüyorum..ha! hep mi karşıyım saatlerce bağlanılmasına..hayor değilim..izlenecek öylesine güzel yapımlarda var ki....ben sadece hayatlara damga vurup ta ev de ölü saatler doğmasına karşıyım...yapılabilecek on ca şey varken hayatımızda...
dedim ya kadın olabilmek zor zanaat...en güçlüsünden....

sevgilerimle.............................EMA
YORUM EKLE

banner110

banner109