KADIKÖY FOTOĞRAF GÜNLERİ ÖZGÜRLÜK PARKINDA BULUŞTU

KADIKÖY FOTOĞRAF GÜNLERİ ÖZGÜRLÜK PARKINDA BULUŞTU

KADIKÖY FOTOĞRAF GÜNLERİ ÖZGÜRLÜK PARKINDA BULUŞTU
Çılgın fotoğrafçılar Özgürlük Parkı’nda buluştu…

Düzenlendiği günden bu yana fotoğraf severler arasına büyük ilgi gören Kadıköy Fotoğraf Günleri’nin açılışı 25 Haziran Cuma akşamı havanın yağışlı olmasına rağmen gerçekleştirildi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kadıköy Fotoğraf Günleri’nin ilk gününde, Aramis Kalay, İlteriş Tezer ve İzzet Keribar gibi usta isimlerin yanı sıra Bostancı Halk Eğitim Merkezi’nin fotoğrafçılık sınıfı mezunları da gösterilerini sundular. “İstanbulmaca” teması ile bir yıl boyunca hazırlıkları yapılan 3. Kadıköy Fotoğraf Günleri’ni her yıl olduğu gibi bu yılda FotoAmele Fotoğraf Grubu, Kadıköy Belediyesi ve Bostancı Halk Eğitim Merkezi ortaklaşa gerçekleştirdiler. Ustalarla amatörleri birleştiren tek etkinlik olan Kadıköy Fotoğraf Günleri’nin sponsorluklarını ise Epson, Lipton, Fotoğraf Dergisi, Ajans Fam, Yelkenci Copy, Bizim Kadıköy Dergisi ve Efem Su üstlendi. Etkinliğin küratörlüğünü üstlenen sanat tarihçi Uğur Karakadı açılış konuşmasında şunları söyledi:

“Bu yıl 3. kez düzenlediğimiz Kadıköy Fotoğraf Günleri’ni önümüzdeki yıllarda uluslar arası bir etkinlik haline getirmek istiyoruz. Çabalarımızı bu yönde sürdüreceğiz. Kadıköy’e fotoğraf sanatı ile ilgili kalıcı bir etkinlik hediye ettiğimizi düşünüyorum.”

Kadıköy Fotoğraf Günleri’nin yağmura rağmen gerçekleşmesinin önemine değinen FotoAmele kurucusu etkinlik genel koordinatörü Ayşe Küçükkurt’ta; “Biz Türkler gerçekten de çılgınız. Fotoğraf aşkına yağmur çamur demedik bu gün buradayız. Bizi yanlız bırakmayan tüm fotoğraf severlere teşekkür ediyorum. Artık Kadıköy Fotoğraf Günleri geleneksel hale geldi diyebilirim. Bizler her yıl bu zamanlar burada alacağız. Tüm fotoğraf severleri de bekleriz. Önümüzdeki yıl amatör bölüme Bostancı Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinin yanı sıra Konuk Amatör diye bir bölüm koyduk. Anadolu yakasında yaşayan fotoğrafa gönül vermiş amatörlerden de katılım kabul edeceğiz. Ayrıca Facebook’ta Kadıköy Fotoğraf Günleri diye bir grup kurduk. Etkinliğimizle ilgili her türlü görsel dökümana oradan ulaşabilir, duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Işığınız güzel olsun” dedi.Bu gün ve yarında devam edecek Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirilen 3. Kadıköy Fotoğraf Günleri’nin bu akşamki ve yarın akşamki programı ise şöyle:


26 HAZİRAN CUMARTESİ


Saat: 21.00  Dana Orhon

“Bir Kazak Kızının İstanbul Algılaması”

Saat:21.05  Fırat Kavlak

“İstanBlue"

Saat:21.10  Sena Çenkoğlu

"Istanbul, not Constantinople" Saat:21.15  Ayşe Küçükkurt

Saat:21.20  Engin Güneysu

“Burası İSTANBUL”

Saat:21.35   Erhan Şermet

"İstanbul Aile Albümü"

Saat:21.50   Nadir Ede

"Benim İstanbul'um"


27 Haziran PAZAR


Saat:21.00  Seval Danışman

“İstanbul’dan Anlar”

Saat: 21.05 Abdulkadir Çokgörmez

“İstanbul’dan”

Saat: 21.10 FOTOAMELE Ortak Gösterisi

"Amelenin İstanbul'u"

Saat: 21.20 Uğur Karakadı

"İçinden Deniz Geçen Şehir İSTANBUL"

Saat:21.30 Cengiz Karlıova

"BIANEL'DE"

Saat:21.50  Ahmet Kuzik

" Akşamİstanbul"

Saat:22.10 Alptekin Baloğlu

“Bir Balığın Gözünden İstanbul”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER