KADIKÖY’DE PLAKLAR DÖNMEYE BAŞLADI

Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği Kadıköy Plak Günleri başladı. 10 Eylül Pazar günü sone erecek etkinlikte plak satışları söyleşiler, konserler olacak.

KADIKÖY’DE PLAKLAR DÖNMEYE BAŞLADI
 KADIKÖY’DE PLAKLAR DÖNMEYE BAŞLADI
Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği Kadıköy Plak Günleri başladı. 10 Eylül Pazar günü sone erecek etkinlikte plak satışları söyleşiler, konserler olacak.

Kadıköy Belediyesi’nin bu yıl ikincisi düzenlenen İstanbul’un önemli plakçıları ile plakseverleri bir araya getiren “Kadıköy Plak Günleri” başladı.  9-10 Eylül tarihlerinde Moda’daki Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin bahçesinde gerçekleşecek etkinlikte 25 plakçı stand açtı.

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen ve büyük ilgi toplayan Plak Günleri’ni iki günde 25 bin kişi ziyaret etmişti. Bu yıl ikincisi gerçekleşen Plak Günleri bu yıl da büyük ilgi görüyor. İstanbul’un çeşitli yerlerinden gelen plakseverler açılış saatinden itibaren plak standlarını gezmeye başladı. 

Geçtiğimiz yıl sanat güneşi Zeki Müren anısına sanatçının kullandığı otomobilinin muadili olan klasik otomobil Plak Günleri'ne gelen misafirleri karşılamıştı. Bu yıl da usta sanatçı Fikret Kızılok anılıyor. 22 Eylül 2001’de aramızdan ayrılan Fikret Kızılok’un albüm kapağında yer alan 1948 model DeSoto klasik otomobilin muadili konukları karşılıyor.

Plak Günleri’ne ilişkin konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ”Müziğin içinde bir sihir var. Bu sihir bizim enerjimizi arttırıyor, bize umut ve güç veriyor. Ve müziğin her zaman insanları bir araya getiren, sosyalleştiren bir özelliği olmuştur. Biz iki yıldır düzenlediğimiz Plak Günleri ile hem müzile insanları bir araya getiriyoruz hem de unutulmaya yüz tutan ama aslında hafızamız olan plak kültürünün canlanması için çaba harcıyoruz.  Bu etkinliğe gelen herkesi müzik karşılıyor. Müziğin sihri karşılıyor. Bu kapıdan çıkarken de burada dinlediğimiz müzik kulaklarımızı ve ruhumuzu doyurmuş olacak.  Tüm konuklarımıza müzik dolu günler diliyorum” dedi.

Plakseverlerin merakla beklediği Plak Günleri’nde bu yıl da söyleşi ve konserler olacak.

Etkinlikte Murat Meriç  “Plaklarla Memleket Tarihi” başlıklı söyleşi ile 9 Eylül Cumartesi günü müzikseverlerle buluştu.

İstanbul’un önemli plakçılarının stand açtığı etkinlikte süpriz imza günleri de var. Bu imzalardan bir tanesi Cumartesi akşamı konser verecek olan Gaye Su Akyol.  Gaye Su Akyol Cumartesi akşamı konser sonrası plaklarını imzalayacak.

10 Eylül Pazar günü ise Mustafa Özkent, Zafer Dilek “Usta İşi Plaklar” , Mehmet Tez , Evrim  Hikmet Öğüt , Yeliz “Nerelerdeydin Analog!” söyleşileri olacak. Pazar akşamı konseri ise usta sanatçı Bülent Ortaçgil’in vereceği konserle sona erecek.

Radyo Eksen’in katkı verdiği 2. Plak Günleri’nde iki gün boyunca Mete Avunduk, Hakan Tamer ve Ertan Kurt DJ performansları ile farklı tınıları dinleyicilerle buluşturacak.

PROGRAM

09 Eylül Cumartesi 2017

16.00  Muhabbet / Murat Meriç  “Plaklarla Memleket Tarihi”

18.00  DJ Set  / Mete Avunduk

20.00 Konser 

          Gaye Su Akyol                                   

10 Eylül pazar 2017

13.00  Açılış

14.00  DJ Set / Hakan Tamar -Ertan Kurt

16.00  Muhabbet / Mustafa Özkent, Zafer Dilek “Usta İşi Plaklar”

18.00 Muhabbet / Nerelerdeydin Analog!

                        Mehmet Tez 

                        Evrim  Hikmet Öğüt 

                        Yeliz

20.00  Konser

                      Bülent Ortaçgil    


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER