Gürsel Tekin, CHP’den Kadıköy Belediye Başkanlığına aday olacağım

CHP’li Gürsel Tekin, İlk Kez Sözcü TV’de Açıkladı! ‘Kadıköy Belediye Başkanlığına aday olacağım.

Gürsel Tekin, CHP’den Kadıköy Belediye Başkanlığına aday olacağım

Gürsel Tekin, CHP’den Kadıköy Belediye Başkanlığına aday olacağım

CHP’li Gürsel Tekin, İlk Kez Sözcü TV’de Açıkladı! ‘Kadıköy Belediye Başkanlığına aday olacağım.


Cumhuriyet Halk Partisi bir önceki (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ilk kez Sözcü TV’de yaptığı açıklamada, Kadıköy’de belediye başkanlığı için adaylığa başvuracağını duyurdu. Gürsel Tekin’in bu açıklaması, Kadıköy ilçesindeki yerel seçimlere yönelik politikalarını ve belediye başkanlığına olan adaylık talebini kamuoyuyla paylaşması açısından önem taşıyor.


Gürsel Tekin, Sözcü TV’de yaptığı açıklamada, Kadıköy Belediye Başkanlığı için adaylığa başvuracağını ifade etti. Bir önceki CHP Genel Başkan Yardımcısı, Kadıköy ilçesindeki yerel seçimlere yönelik stratejilerini ve hedeflerini ilk kez bu açıklamasında kamuoyuyla paylaştı.
Kadıköy, İstanbul’un önemli ilçelerinden biri olarak bilinir ve CHP’nin güçlü olduğu bölgelerden biridir. Gürsel Tekin’in adaylık açıklaması, ilçe siyaseti açısından önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

Gürsel Tekin kimdir?
Gürsel Tekin, 1989 Türkiye yerel seçimlerinde de SHP'den Kadıköy Belediye Meclisi üyesi olarak görev yapmıştır. Bunun yanında 2011 ve 2015 yıllarında İstanbul milletvekili olarak TBMM'ye girmiştir.

Gürsel Tekin 
Gürsel Tekin, 17 Haziran 1964 tarihinde Ardahan'ın Göle ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Kars Alpaslan Lisesi'nde öğrenim gördü. Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'ni kazandı. Fakat bazı sebeplerden dolayı yüksek tahsiline devam edemedi. Daha sonra ailesiyle birlikte İstanbul'a taşınarak garsonluk yapmaya başladı. 1984 yılında Sosyal Demokrasi Partisi'ne katıldı. SODEP'in Sosyaldemokrat Halkçı Parti adını almasından sonra da burada kalarak çalışmalarda bulundu.

1989 Türkiye yerel seçimlerinde de SHP'den Kadıköy Belediye Meclisi üyesi seçildi. 1995'de Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye oldu. 2004 ile 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde de İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine getirildi. Bunun yanında CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkan seçilmesinin ardından 24., 25., 26. ve 27. Dönemlerde Milletvekilliği yapmıştır Ayrıca 8 Mayıs 2014 tarihinde partinin genel sekreterliği görevine atanmıştır. Bu vazfiesini de 24 Ocak 2016'ya kadar sürdürmüştür.


 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2023, 15:53

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109