4. KISA FİLM KOLEKTİFİ FESTİVALİ KADIKÖY’DE BAŞLADI.

4. Kısa Film Kolektifi Festivali, Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde başladı.

4. KISA FİLM KOLEKTİFİ FESTİVALİ KADIKÖY’DE BAŞLADI.
4. KISA FİLM KOLEKTİFİ FESTİVALİ KADIKÖY’DE BAŞLADI.

4. Kısa Film Kolektifi Festivali, Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde başladı.


Kısa film severlerin büyük ilgiyle takip ettikleri, bu sene dördüncüsü düzenlenen Kısa Film Kolektifi Festivali, Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde başladı.

22 Mart’a kadar sürecek olan festivalde kurmaca, belgesel, animasyon ve deneysel türde 64 kısa film izlenebilecek. Bu yıl sinematografik makyaja özel bir yer ayrılan festival kapsamında Makyaj Sergisi, Cosplay Yarışması Finali ve Makyaj Atölyesi de yer alacak.


64 KISA FİLM İZLENEBİLECEK

Kurmaca, belgesel, animasyon ve deneysel türde 64 kısa filmin izlenebileceği festivalde, bu sene çocuklar için de yaş grubuna göre özel olarak düzenlenmiş bir kısa film seçkisi yer alıyor. Film gösterimleri, söyleşiler ve seçki sonrasında sinemaseverlerin, etkinliğe katılan yönetmenlerle çeşitli söyleşiler gerçekleştirdiği “Kolektif Muhabbet” adlı söyleşiler düzenlenecek.


MAKYAJ SANATÇILARINDAN SERGİ

Kısa Film Kolektifi’nin kamera arkasının ustalarını ele aldığı sergi serisinde bu sene makyaj sanatçıları yer alıyor. Sinematografik makyajın usta isimlerinden Derya Ergün ve Suzan Kardeş’in çalışmalarıyla makyaj sanatçılarının filmlere katkısını anlatmayı hedefliyor.


KISA FİLMLERİN YANI SIRA FESTİVAL DOLU DOLU

• 01 Mart 2019 Cuma saat 16.00-18.00/ Kolektif Muhabbet

ShortbyShort’un kurucusu Bulut Reyhanoğlu ve Fongogo’dan Burak Kartal’ın katılacağı söyleşide “Kısa Filmlerin Kitlesel Fonlaması” konuşulacak.

• 02 Mart 2019 Cumartesi 20.00/ Cosplay Yarışması Finali

Cosplay Yarışması’nda finale kalan katılımcılar makyajlarını Derya Ergün, Prof. Dr. Simten Gündeş ve Tuğçe Dilaverler’den oluşan jüriye sunacaklar. Usta makyaj sanatçısı Derya Ergün final sonrasında makyaj performansı yapacak.

• 03 Mart 2019 Pazar 18.00/ Kolektif Muhabbet

Kısa Film Yönetmenleri Derneği’nin “İlk Kısaların Öyküsü” söyleşisine ilk kısalarını çeken yönetmenlerden Batıkan Alkan, Cihan Tamtürk, Deniz Şengül, Kaan Kurnaz, Nurselin Aktaş ve Toygar Kabaş katılacak. Oturumun moderatörlüğünü Burak Kaplan üstlenecek.

•17 Mart 2019 Pazar 12.00-16.00/ Makyaj Atölyesi

Makyaj sanatçısı ve eğitmen Tuğçe Dilaverler “Profesyonel Makyajla Karakter Yaratmak” eğitimi verecek.

•28 Şubat 2019 Perşembe – 22 Mart 2019 Cuma/ Makyaj Sergisi

Detaylı program Facebook ve İnstagram kisafilmkolektifi sayfasından takip edilebilir.İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER