Ramazan coşkusu Bağlarbaşı'nda yaşanacak..

Ramazan coşkusu Bağlarbaşı'nda yaşanacak..

Ramazan coşkusu Bağlarbaşı'nda yaşanacak..
Üsküdar Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Şenliklerini Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirecek.

''Ramazanda Çocuk'' temasının ağırlıklı olarak işleneceği etkinliklerde; Geleneksel Türk Tiyatrosu (Karagöz, Ortaoyunu, Meddah), çocuk etkinlikleri ( Karagöz-Hacivat Gölge Oyunu, Jonglör, İllüzyonist, müzikal kuklalar, Pandomim ve Cambaz), Konserler (Tasavvuf, Halk Müziği, Sanat Müziği), sohbetler, tiyatro, sinema gösterimleri, folklorik gösteriler (Sıra Gecesi, yöresel halk oyunları), Üsküdar Kitap Sokağı, Ramazanı ve kitabı sevdiren bilgi yarışması, İstanbul Oyuncak Müzesi Sergisi, İkindi Sohbetleri ve Üsküdar tarihinin canlandırıldığı faaliyetler sergilenecek. Etkinliklerde ayrıca aralarında Beşir Ayvazoğlu, Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu, Dursun Ali Erzincanlı, Necati Şaşmaz, Ömer Döngeloğlu, Yavuz Bahadıroğlu ve Nevzat Tarhan gibi önemli isimler de Ramazan sohbetleriyle organizasyona renk katacaklar.

11 Ağustos Çarşamba günü saat 21:00'de Karagöz, Ortaoyunu ve Meddah gösterisinden oluşan Geleneksel Türk Tiyatrosu etkinliği ile başlayacak olan Bağlarbaşı Kültür Merkezi'ndeki Ramazan Şenlikleri, 9 Eylül Perşembe günü düzenlenecek Türk Sanat Müziği konseri ile sona erecektir.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER