İstanbul'un parlayan yıldızı: Mustafa Kara

İstanbul'un parlayan yıldızı: Mustafa Kara

İstanbul'un parlayan yıldızı: Mustafa Kara

İstanbul'un parlayan yıldızı: Mustafa Kara

Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa ilçeleri belediye başkanlarının performansları hakkında yaptığı araştırmaya göre Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, henüz 16 aydır görevde olmasına karşın en başarılı 2 Belediye Başkanı'ndan biri seçildi. ANDY-AR Sosyal Araştırmalar Merkezi `nin düzenlediği "Türkiye Siyasi - Yerel Gündem Araştırması"nda İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'daki İlçe Belediye Başkanlarının 29 Mart seçimlerinden sonra gösterdikleri performansları halka soruldu.

7-15 Ağustos tarihleri arasında, İstanbul'da 6 bin 568, Ankara'da 3 bin 413, İzmir'de 2 bin 532 ve Bursa'da 2 bin 99 olmak üzere, 4 ile bağlı 42 ilçede toplam 14 bin 612 kişiyle yüz yüze görüşülen araştırmaya katılanların yüzde 46,1 kadın, yüzde 53,9 ise erkek.

29 Mart yerel seçimlerinden sonra İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da göreve gelen ilçe belediye araştırmasında, ankete katılanlara göre İstanbul'da "En Başarılı İlçe Belediye Başkanı" Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül olurken araştırmaya Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara damga vurdu. Üç dönemdir Şişli Belediye Başkanlığı yapan ve Yeni Demokrasi Hareketi ile gündeme gelen Sarıgül'ü hem İstanbul'da hem de 4 ilin başarılı ilçe Belediye Başkanları sıralamasında takip eden isim, 29 Mart'ta ilk defa seçilen Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara oldu. Mustafa Kara, Başbakan Erdoğan'ın İstanbul'da yaşadığı mahallenin sınırları içinde olduğu Üsküdar'a sosyal belediyecilik alanında da birincilik kazandırmıştı. Mustafa Kara'nın henüz görevde 16 ayını doldurmuş olmasına karşın gösterdiği bu başarı dikkatlerden kaçmadı.

İstanbul'da üçüncülüğü elde eden isim ise, son seçimlerden önce Eminönü ilçesinin de sınırlarına katıldığı Fatih'in Belediye Başkanı Mustafa Demir oldu. ''Sur içi''nde düzenlediği kültürel etkinliklerle dikkat çeken Mustafa Demir iki dönemdir AK Parti'den Fatih Belediye Başkanı.

Sosyal projeleriyle adından sık sık söz ettiren ve son olarak içinde bulunduğumuz Ramazan ayında halka verdiği hizmetlerle ilgi odağı olan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu göreve geldiğinin ikinci yılında başarı sıralamasında, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay'ın çok az bir farkla gerisinde kalarak 6. sırada yer buldu.

Haberin devamı için tıklayın


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER