İSTANBULLU PANDEMİ ÖNLEMLERİ İLE KOŞACAK

İBB’nin düzenlediği 'İstanbul'u Koşuyorum' etkinlikleri, yılın ikinci yarışı olan Bakırköy Etabı ile devam edecek.

İSTANBULLU PANDEMİ ÖNLEMLERİ İLE KOŞACAK
 İSTANBULLU PANDEMİ ÖNLEMLERİ İLE KOŞACAK

İBB’nin düzenlediği 'İstanbul'u Koşuyorum' etkinlikleri, yılın ikinci yarışı olan Bakırköy Etabı ile devam edecek. Pandemi önlemleri nedeniyle kontenjan kısıtlamasına gidilen koşu, 11 Ekim 2020 Pazar günü, 400 İstanbullunun katılımı ile gerçekleşecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen 'İstanbul'u Koşuyorum' serilerinin bu yılki ikinci yarışı 11 Ekim Pazar günü Bakırköy'de düzenlenecek. Ekinlikte, yaklaşık 400 İstanbullu, araçsız ve trafiksiz bir Bakırköy’de koşacak. Bekleme alanından finişe kadar yarışının tüm aşamalarında yapılan düzenlemelerle, sporcuların, güvenli bir ortamda koşuyu tamamlamaları sağlanacak.

Pandemi şartları altında ilk kez gerçekleştirilecek 'İstanbul'u Koşuyorum' etkinliği, nefes egzersizleri ve ısınma hareketleriyle başlayacak. Başlangıç noktasında, 3’er kişi 5 saniye arayla start alacak. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirilecek yarışta sporcular start alanına HES kodlarını göstererek katılabilecek. Etkinlik alanına girişten start noktasına kadar maske takmak zorunlu olacak. Sporcuların yarış esnasında maskelerini çıkarmalarına müsaade edilecek ve finiş noktasına vardıklarında yeniden maske verilecek. Organizasyon ödül töreninin ardından son bulacak.

10 KİLOMETRELİK PARKURDA KOŞULACAK

Kennedy Caddesi üzerindeki Bakırköy İDO İskelesi İspark alanı önünden Zeytinburnu istikametine doğru başlayacak olan yarış, Tarhan Kavşağı’ndan geriye dönüş ile Yeşilköy istikametine doğru devam edecek. Koşu, Yeşilköy Havuzlu Kavşağı’nda yapılacak ikinci dönüş ile tekrar Bakırköy İDO İskelesi İspark park alanı önünde sona erecek. 10 kilometrelik parkurda gerçekleştirilecek çipli koşuda, dereceye giren katılımcılar ödüllendirilecek. Genel klasmanda kadınlar ve erkeklerde 1.’ye 1000, 2.’ye 750, 3.ye ise 500 TL para ödülü verilecek.

YIL BOYUNCA DEVAM EDİYOR

Bu yılki 'İstanbul'u Koşuyorum' serisi, biri özel etap olmak üzere 4 etaptan oluşuyor. "İstanbul'u Koşuyorum" 5. sezonun ilk yarışı Dünya Kadınlar Günü özel etabı ile Mart ayında gerçekleştirildi. Bakırköy Etabı sonrası yarışlar, Üsküdar Etabı ve serinin son ayağı olan Caddebostan Etabıyla son bulacak.

'İstanbul'u Koşuyorum' projesi, başta İstanbul Maratonu ve İstanbul Yarı Maratonu olmak üzere, Türkiye'deki yol yarışlarına katılımı teşvik etmek, yol yarışları katılımcılarına alternatif yarışlar düzenlemek, koşuculara seri şeklinde yarışlar sunabilmek, koşmaya yeni başlayanları da kısa mesafeli yarışlara adapte edebilmek amacıyla 2016 yılında hayata geçirildi.

Dereceye girenlerin çeşitli hediyelerle ödüllendirildiği koşuların her birinde özel tasarımlı ayrı bir madalya veriliyor. Ayrıntılı bilgiye www.istanbulukosuyorum.istanbul web sitesi üzerinden ulaşılabilir.

Program

Tarih: 11 Ekim 2020, Pazar

Yer: Bakırköy İDO İskelesi İspark park alanı önü

Saat: 09.00 – 11.00İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER