İBB, YAPI TESPİT TARAMALARINI BAŞLATIYOR

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla hayata geçen Deprem Seferberlik Eylem Planı doğrultusunda, 'Yapı Tespit Taramaları' çalışması başlıyor.

İBB, YAPI TESPİT TARAMALARINI BAŞLATIYOR
 İBB, YAPI TESPİT TARAMALARINI BAŞLATIYOR
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla hayata geçen Deprem Seferberlik Eylem Planı doğrultusunda, 'Yapı Tespit Taramaları' çalışması başlıyor. 
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla hayata geçen Deprem Seferberlik Eylem Planı doğrultusunda, 'Yapı Tespit Taramaları' çalışması başlıyor. İlk etapta Avcılar ve Silivri'de yapılacak taramalar, Başkan İmamoğlu'nun katılacağı törenle start alacak.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla hayata geçen Deprem Seferberlik Eylem Planı doğrultusunda, 'Yapı Tespit Taramaları' çalışması başlıyor. İlk etapta Avcılar ve Silivri'de yapılacak taramalar, Başkan İmamoğlu'nun katılacağı törenle start alacak.İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentin deprem dayanıklılığını somut verilerle ortaya koyabilmek yapı tespit taramaları yapıyor. Şehirdeki konutların dayanıklılığını ölçecek ‘Hızlı Tarama Yöntemi’ni geliştiren İBB, binaların tamamını tek tek inceleyecek. Bugüne kadar elde edilen veriler, matematiksel ve istatistiki bilgilere dayanıyordu.

İlk kez, İBB’nin bu çalışmasıyla, tüm binaların durumu, noktasal olarak ortaya konulacak.İBB, Hızlı Tarama Yöntemi’ni, ülkemizin alanında duayen 25 akademisyenden oluşan Danışma Kurulu’nun görüşleriyle geliştirdi. Aylar süren test süreçlerinin tamamlanmasının ardından kabul gören Hızlı Tarama Yöntemi sayesinde, kentte bulunan 1 milyon 200 bin binanın 3 yıl içerisinde taranması hedefleniyor.İlk etapta Avcılar ve Silivri ilçelerinde yapılacak bina taramaları, yarın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı törenle başlayacak.

İsa Kırım

YORUM EKLE
YORUMLAR
VACİT KARAGÜLMEZ
VACİT KARAGÜLMEZ - 3 yıl Önce

1999 DEPREMİNDE AVCILAR VE ESENYURT B. ÇEKMECE GİBİ İLÇELERDE BULUNAN BİNALARIN YÜZDE ALTMIŞI ORTALAMA ORTA HASARLI BİNALARDIR.DAHA SONRA BU İNCELEMELERDEN SONRA ÇIKAN SONUÇLARIN SI UNDA BU İNSANLARIN BU BİNALARDA KALMASI DA UYGUN OLMAYACAĞINA GÖRE HEM BİNA HAFRİYAT MALİYETİ VE BU İNSANLAR DAHA SONRA NEREYE KOYACAKSINIZ.BUNUN ALT YAPISI OLUŞTURULMADAN VE BU EKONOMİ DAR BOĞAZINDA VE ÖZEL İLETİŞİM VE ÖZEL TÜKETİM VERGİLERİNDEN Mİ? SAĞLANACAK! 35 MİLYAR DOLAR TOPLANAN VERGİLER NEREYE HARCANDIĞI BİLE ORTA DA YOKKEN.BAKALIM BUNUN SONUCU NE OLACAK HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ....@

SIRADAKİ HABER