İBB, “KADIN SIĞINMA EVİ” AÇACAK

İBB Daire Başkanı Yavuz Saltık, “Amacımız insan odaklı; kadına, çocuğa, hayvan dostlarına, engellilere ve yaşlılara dost bir belediye olmaktır” dedi.

İBB, “KADIN SIĞINMA EVİ” AÇACAK
 İBB, “KADIN SIĞINMA EVİ” AÇACAK

İBB Daire Başkanı Yavuz Saltık, “Amacımız insan odaklı; kadına, çocuğa, hayvan dostlarına, engellilere ve yaşlılara dost bir belediye olmaktır” dedi.

Önümüzdeki günlerde Kadın Sığınma Evi açacaklarını belirten İBB Daire Başkanı Yavuz Saltık, “Amacımız insan odaklı; kadına, çocuğa, hayvan dostlarına, engellilere ve yaşlılara dost bir belediye olmaktır” dedi.


IMI Conferences tarafından İstanbul’da düzenlenen 15. Türkiye Çağrı Merkezi Günleri’nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sosyal Hizmetler ve Bağımlılıkla Mücadele Daire Başkanı Yavuz Saltık tarafından Beyaz Masa ALO 153 Çağrı Merkezi’ni anlatan bir sunum gerçekleştirildi.


Çağrı Merkezi’nin vatandaşların taleplerini çok hızlı değerlendirdiğini ifade eden Yavuz Saltık, İBB’nin hizmetlerini Başkan Ekrem İmamoğlu’nun vizyonuyla geliştirerek geleceğe taşıma hedefinde olduklarını söyledi.


İBB’nin bütün hizmetlerinin insan odaklı olmasına çok özen gösterdiklerinin altını çizen Saltık, “İstanbul’daki dezavantajlı toplum kesimlerini, sosyal ve ekonomik olarak geride kalan haneleri ve bireyleri desteklemek için ‘İstanbul Kart’ diye bir kartımız var. Vatandaşlarımıza alışveriş imkânı sağlıyoruz. Ayrıca nakit yardım da yapıyoruz. Bunun dışında memleketine dönmek isteyen ailelere yönelik olarak ‘tersine göç’ hizmeti veriyoruz. Afetlerden etkilenen ya da evlenecek olduğu halde zor durumda olanlara beyaz eşya, mobilya ve mefruşat yardımı yapıyoruz. Son olarak Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun vaadi olan ‘Halk Süt’ projeni hayata geçirdik” diye konuştu.


Yine İmamoğlu’nun vaatleri arasında bulunan İstanbul’daki kreş ihtiyacına yönelik çalışmaların başlatıldığını hatırlatan Saltık, “Çalışmak isteyen ya da çalışan kadınların en büyük ihtiyacı olan kreş yönelik çalışmalarımız devam ediyor. 11 kreşin temelini attık. Devamı için yer tespit çalışmaları sürüyor. Kadın, yaşlı, çocuk, engelli, şehit yakını ve gazilere yönelik hizmetlerimiz de gelişerek devam ediyor” dedi.


“KADINLAR VE ÇOCUKLAR ÖNCELİĞİMİZ”


Kadının statüsünü geliştirecek ve toplumda dezavantajlı pozisyondan avantajlı pozisyona geçmelerini sağlayacak desteklerle onların hayata tutunmasını sağlamayı amaçladıklarını dile getiren Saltık, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Önümüzdeki günlerde bir kadın sığınma evi açacağız. Özellikle çocuklarımıza ve kadınlarımıza yaklaşımımız bizim yerel yönetim anlayışımızın en önemli iki unsurudur. Bu konularda oldukça fazla çalışma yapıyoruz, yapacağız. Amacımız insan odaklı; kadına, çocuğa, hayvan dostlarına, engellilere ve yaşlılara dost bir belediye olmaktır."


İBB, MÜLTECİLER KONUSUNDA SÖZ SAHİBİ OLMALI


Saltık, göç ve mülteci konularının da hassasiyet gösterdikleri alanlardan biri olduğunun altını çizerek, “İstanbul'da 2 milyona yakın mülteci yaşıyor ve bunlarla ilgili İBB olarak bir sözümüzün olması gerekiyor, bu alanlarda da çalışmalarımız hızlıca hayata geçirilecek” ifadelerini kullandı.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER