ANADOLU YAKASINA ONBİR YENİ İSTASYON

Altunizade ile Sabiha Gökçen Havalimanı’nı 42 dakikaya indirecek olan hat 28 kilometre üzerinde 11 istasyondan meydana geliyor.

ANADOLU YAKASINA ONBİR YENİ İSTASYON
ANADOLU YAKASINA ONBİR YENİ İSTASYON


Altunizade ile Sabiha Gökçen Havalimanı’nı 42 dakikaya indirecek olan hat 28 kilometre üzerinde 11 istasyondan meydana geliyor.Bölge sakinlerini yakından ilgilendiren metro hattının güzergahı ise şöyle: “Altunizade, Finans Merkezi, Ataşehir, Türkiş Blokları, Ferhatpaşa, Samandıra, Veysel Karani, Petrol Yolu Caddesi, Orhangazi, Çamlık ve Sabiha Gökçen Havalimanı.”

 İki metro hattını bakanlık yapacak
İstanbul'daki raylı sistem uzunluğu yeni projelerle genişliyor. İstanbul'un yaklaşık 150 kilometrelik doğu-batı aksı için planlanan raylı sistemin çok önemli bir kısmı ise nüfus yoğunluğu ve insan trafiğinin yoğunlaştığı bölgelerde yoğunlaşıyor.
Bunlardan biri de Altunizada- Sabiha Gökçen metro hattı olacak. Altunizade-Sabiha Gökçen ve Söğütlüçeşme-İncirli metro hatları ve Sabiha Gökçen Havalimanı raylı sistem bağlantısı işini Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı üstlendi.

SÖZLEŞMEYE ÜÇ HAT EKLENDİ
Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, dünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Sabiha Gökçen Havalimanı raylı sistem bağlantısıyla Altunizade-Sabiha Gökçen ve Söğütlüçeşme-İncirli metro hatları eklendi. Kararla, Sabiha Gökçen Havalimanı raylı sistem bağlantısı kapsamında Sabiha Gökçen-Kaynarca ve Sabiha Gökçen-Kurtköy Kavşağı kısımlarının inşası Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca gerçekleştirilecek.
ANADOLU YAKASINA ONBİR YENİ İSTASYON
Altunizade ile Sabiha Gökçen Havalimanı’nı 42 dakikaya indirecek olan hat 28 kilometre üzerinde 11 istasyondan meydana geliyor. Bölge sakinlerini yakından ilgilendiren metro hattının güzergahı ise şöyle: “Altunizade, Finans Merkezi, Ataşehir, Türkiş Blokları, Ferhatpaşa, Samandıra, Veysel Karani, Petrol Yolu Caddesi, Orhangazi, Çamlık ve Sabiha Gökçen Havalimanı.”

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109