4 Günde 136 Ülkeden 16 Bin Ziyaretçi İstanbul’a Geldi

136 farklı ülkeden 16 bin 291 ziyaretçiyi ağırlayan fuar, 1.100’den fazla uluslararası markayı tek çatı altında buluşturdu.

4 Günde 136 Ülkeden 16 Bin Ziyaretçi İstanbul’a Geldi

4 Günde 136 Ülkeden 16 Bin Ziyaretçi İstanbul’a Geldi

136 farklı ülkeden 16 bin 291 ziyaretçiyi ağırlayan fuar, 1.100’den fazla uluslararası markayı tek çatı altında buluşturdu.

Informa Markets tarafından 7 -10 Aralık 2022 tarihleri arasında düzenlenen CBME Türkiye 40. Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı, cumartesi günü sona erdi. 136 farklı ülkeden 16 bin 291 ziyaretçiyi ağırlayan fuar, 1.100’den fazla uluslararası markayı tek çatı altında buluşturdu.  Gerçekleşen ticari iş birlikleriyle sektör ihracatına olumlu etki sağlayan organizasyon, sektördeki en yenilikçi ürünleri ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Anne, bebek ve çocuk sektörünün nabzı dört gün boyunca İstanbul’da attı. 7-10 Aralık 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen CBME Türkiye 40. Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı, geçtiğimiz cumartesi günü sona erdi. 136 farklı ülkeden, 16 bin 291 ziyaretçiyi ağırlayan fuar; Türkiye’nin en büyük anne, bebek, çocuk ürünleri üreticilerini, distribütörlerini ve alıcılarını tek bir çatı altında buluşturdu.

Yerli firmaların dünyaya açılmasına olanak sağlayan organizasyon; bebek-çocuk hazır giyim ve aksesuarları ile bebek taşıma ve güvenlik araçları başta olmak üzere, bebek bakım ve beslenme ürünleri, mobilya ve ev tekstili, oyuncak, hamile ürünleri ve bebek-çocuk sektörüne ait tüm diğer ürün gruplarına ev sahipliği yaptı.

Uluslararası ziyaretçi bakımından katılımcıların ve sektörün son derece memnun olduğunu dile getiren Fuar Direktörü Hatice Dinçer: “40. fuarımızı başarıyla tamamladık. Yeni iş birliklerine katkı sağlamak amacıyla; Ürdün, Rusya, Irak, Kazakistan, Cezayir, Belarus, Filistin, Çek Cumhuriyeti, Libya, İspanya, Kuveyt, Ukrayna, Suudi Arabistan, Kırgızistan, Mısır, Tacikistan, Fas, Senegal, İsrail, Sudan, Tunus, Cote D’ivoire dahil 22 hedef ülkeden özel olarak davet ettiğimiz 250 kişilik alım heyeti fuarımızı ziyaret etti. En çok ziyaretçiyi ağırladığımız ilk 5 ülke sırasıyla Cezayir, Rusya, Libya, Irak ve Filistin oldu. Fuarımız sektörün gelişimi için önemli etkinliklere de ev sahipliği yaptı. Fuar kapsamında dünyanın lider trend öngörü firması WGSN tarafından Sonbahar-Kış 23/24 çocuk modası trendlerinin aktarıldığı özel seminere, yerli ve yabancı firmalar yoğun ilgi gösterdi.

Dinçer, “Şimdiden 13-16 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleşecek 41. Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı’na sektörümüzü davet ediyoruz” dedi.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER