New York'ta, uçakların güvenliği için 170 bin kaz infaz ediliyor!

New York'ta, uçakların güvenliği için 170 bin kaz infaz ediliyor!

New York'ta, uçakların güvenliği için 170 bin kaz infaz ediliyor!
New York’ta yaşayanlar bugünlerde parklarda nehirlerde daha az kaz görüyorsa bir sebebi var. Ve bu sebep hiç de hoş bir sebep değil.

New York’ta yaşayanlar bugünlerde parklarda nehirlerde daha az kaz görüyorsa bir sebebi var. Ve bu sebep hiç de hoş bir sebep değil. Çünkü, New York eyaleti nüfusu hızla artan Kanada kazlarından 170 bin tanesini öldürme kararını uyguluyor.

Bu, eyaletteki Kanada kazı nüfusunun üçte ikisinin elimine edileceği anlamına geliyor. Bu agresif kararın gerekçesi ise, geçtiğimiz yıl US Airways uçağının Hudson Nehri üzerinde kaz sürüsüne çarpması. Uçağın pilotu Chesley "Sully" Sullenberger’in muazzam bir tecrübeyle uçağı Hudson Nehrine başarılı şekilde indirmesi kazayı, tüm dünyada meşhur hale getirmişti.

Temmuz ayı başında Brooklyn Prospect Park’ta 400 kazın infazı gerçekleştirildi. ABD Tarım Bakanlığı da JFK ve La Guardia çevresindeki kaz sürülerini elimine etti.

Kazların bu şekilde öldürülmesi, hayvan hakları savunucularını ve birçok New Yorkluyu kızdırdı. Eyalet Kongresi senatörü Eric Adams da bu gruplara katılarak kazlar için düzenlenen yas töreninde konuştu. Adams, ‘’Bu sorunu çözmek için daha insani bir yol bulunabilirdi’’ dedi.

(Turkish Journal)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER