Amerika bu sandviçi tartışıyor

Amerika bu sandviçi tartışıyor

Amerika bu sandviçi tartışıyor
KFC’nin 12 Nisan'dan itibaren servis etmeye başladığı ABD'nin ilk ekmeksiz sandviçi ‘’Double Down’’ fenomene dönüşüyor. Sağlık grupları ise, okulların 500 metre yakınında satılmasının yasaklanması için kampanya başlattı.


Amerikan medyası, gıda endüstrisi ve sağlık grupları, ekmeksiz sandviçin sürpriz başarısını tartışıyor. Tavuk ürünü sandviçleriyle öne çıkan ünlü ‘’fast-food’’ restoran zinciri KFC’nin 5 hafta önce servis etmeye başladığı ‘’Double Down’’ adlı ekmeksiz sandviç, bugüne kadar 10 milyon adet satıldı.


OKULLARIN YAKININDA SATILMASI YASAKLANSIN

Sağlık uzmanları ise, ‘double down’ adlı sandviçin sağlığa büyük tehdit oluşturmasına dikkat çekiyor. Her ‘’double down’’ sandviçinde 540 kalori ,32 gram yağ ve 1380 miligram sodium var. Bir çocuk sağlığı ve beslenme grubu, okullara 500 metreden daha yakınlıkta ‘double down’ satışının yasaklanması için kampanya başlattı.

KFC, 5 HAFTADA 50 MİLYON DOLAR KAZANDI

Deneme satışı yapan KFC, sandviçin öngörülmeyen başarısı sebebiyle, sandviçin servis süresini yaz sonuna kadar uzattı. KFC’nin 5 haftadan sadece ‘double down’ sandviç satışından 50 milyon dolarlık gelir elde ettiği belirtiliyor.
KFC, satışa sunulduğu 12 Nisan gününden beri ABD’de 10 milyon ‘double down’ sandviçi sattı. ABD’nin en popüler sandviçi olan yılların Big Mac’i (McDonalds) aynı sürede 53 milyon sattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER