100 bin TL'lik altın az kalsın çöp oluyordu

100 bin TL'lik altın az kalsın çöp oluyordu

100 bin TL'lik altın az kalsın çöp oluyordu
Esenler'de bir ev hanımı, 100 bin TL'lik altın ve paranın bulunduğu çantayı, hırsızlar fark etmesin diye çöp poşetine koyup evden çıktı. Ardından eve giren kızı, poşeti çöp arabasına verdi. Çöpleri ayrıştırırken altın ve parayı farkeden belediye görevlileri çantayı sahibine teslim etti


Esenler Mimar Sinan Mahallesi'nde "Bu kadarı ancak filmlerinde olur" denecek türden bir olay yaşandı. Bir ev hanımı bakkala gideceği sırada evde kimse olmadığı için içerisinde yaklaşık 100 bin lira değerinde altın ve bir miktar döviz bulunan çantayı, mutfakta bulunan geri dönüşüm biriktirme poşetine bıraktı. Eve hırsız girse bile geri dönüşüm poşetini karıştırmayacağını düşünen ev hanımı, evden çıktı. Bir süre sonra eve gelen kızı ise çöp poşetine hiç bakmadan Esenler Belediyesi'nin çöp toplama aracına teslim etti. Araç da çöpü Esenler Belediyesi Geri Dönüşüm Tesisi'ne boşalttı. Ayrıştırma paletindeki görevliler, bir çantanın içinde altın ve döviz bulunduğunu gördü. Görevliler durumu hemen Esenler Belediyesi Çevre Koruma Müdürü Mustafa Özdemir'e bildirdi.


SEVİNÇTEN BAYGINLIK GEÇİRDİ

Akşam saatlerinde yaptıkları yanlışı anlayan ev halkı, soluğu Geri Dönüşüm Tesisi'nde aldı. İsminin açıklanmasını istemeyen ev hanımı, çantasının tesiste olduğunu öğrenince sevinçten baygınlık geçirdi. Çevre Koruma Müdürü Mustafa Özdemir çantayı bulup kendisine haber veren geri dönüşüm ayrıştırma ekibine teşekkür ederek çantayı sahiplerine teslim etti.

Geri dönüşüm görevlileri buldu

Geri Dönüşüm Tesisi'nde çalışan görevliler, içi para ve altın dolu çantayı bulur bulmaz hemen Müdür Özdemir'e götürdü. Tesadüfen tesise gelen ev kadınına, çantası teslim edildi. İsminin açıklanmasını istemeyen ev hanımı, "Demek ki, daha insanlık ölmemiş. Allah sizden razı olsun" diye konuştu.


YUSUF GÜLBAKAN / İSTANBUL ( yenişafak )

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER