ILGAZ : ÇANKIRININ GURUR DUYACAĞI İLÇESİ

ILGAZ : ÇANKIRININ GURUR DUYACAĞI İLÇESİ

Ilgazın İstanbul Feshanede ayrı bir yeri vardı.
10. Ilgaz dağı kültür ve turizm festivali kutlamalarının ayrı bir güzelliği vardı .

Değerli Ilgazlı hemşerilerim: 18-21.Eylül.2014 İstanbul Feshane de yapılan ÇANKIRI 2.inci tanıtım günlerinde Ilgaz ilçemizin standı ve İlgaz ilçemizin yöresel ürünleri ile Feshaneyi ayrı bir güzellik ve zenginlik katmıştır.
****
10’uncu Ilgaz dağı kültür ve sanat festivali Kurban bayramının 3 günü olan 6 Ekim 2014 pazartesi gerçekten , Olumsuz hava şartlarına rağmen, yağmurun bereketiyle; Ilgaz ilçemizin şanına yakışır bir festival yaptılar.

Muhterem hemşerilerim Ilgaz Belediye Başkanı Sn: Arif ÇAYIR bey efendinin vizyonu ,Misyonu ve mütavazi kişiliğiyle, 4 yıl gibi Uzun bir aradan sonra, çok kısada bir zamanda, 10’uncu Ilgaz dağı kültür ve sanat festivalini gerçekleştirmesi gerçekten takdire şayan bir başarıdır.


FESTİVAL PROĞRAMI :

Saat 10:00’da eski Hükümet Konağı önünden protokol, davetliler ve vatandaşların katıldığı Kortej yürüyüşü ile başlayan 10. Ilgaz Dağı Kültür ve Turizm Festivali kutlalamları, Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde; Saygı duruşu, İstiklal Marşından sonra;
Öğle namazına mütakiben Ilgaz belediye başkanımız Sn. Arif ÇAYIR beyin namaz çıkışında camiden çıkan hemşerilerine irmik helva dağıtımı.
Arkasından otobüslerle halkla beraber Derbent Şehitlik Abidesi ziyaret ve dualarla anma .
Ilgaz stadyumunda : Ankara Mehter Takımı, Seymenler Ekibi, Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileri ile devam etti.
Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 10. Ilgaz Dağı Kültür ve Sanat Festivali etkinliklerine Ilgaz Kaymakamı Yusuf Güni ile birlikte; TBMM 22. Dönem MHP Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Eldivan Belediye Başkanı Nusrettin Gökçek, Şabanözü Belediye Başkanı Mustafa Karakaya,Atkaracalar Belediye Başkanı Rıfat Altıntop, Çardaklı belediye başkanı Osman Yılmaz.
******
İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, Ankara Çankırı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Adem Can, Ilgaz Dernekler birliği başkanı Mehmet Altıntop.
Çankırı Esnaf Odaları Birliği Başkanı Osman Karadeniz, birlik, dernek ve STK temsilcileri Ilgazlılar ile civar köylerin sakinlerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı.
Ilgaz İlçe Stadı’nda Keşkek ikramı ve gösterilerle süren festival programı, olumsuz hava koşulları nedeni ile Ilgaz Kapalı Spor Salonu’nda devam etti.
10′uncu Ilgaz Dağı Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında Turgay Başyayla ve Neşe Dilekçioğlu konserlerinin yer aldığı ve Şehir Stadı’nda devam etti.

AZİZ , ASİL VE GÜZEL, GÜZİDE ILGAZLILAR :

Herbiri , birbirinden müstesna Ilgazlı hemşerilerim.
Dilinde ve yüreğinde vatan sevgisi.!
Kulağında ezan sesi , yüreğinde Ilgaz, Çankırı ve Türkiye sevdasını eksiltmeyen,
Cenab-ı Allah huzurunuzu bozmasın,
Birliğinizi zedelemesin ve kardeşliğinizi muhafaza etsin !
Yüce rabbim Alnınızı ,Yolunuzu ve bahtınızı açık etsin.!


10’uncu Ilgaz kültür ve sanat festivalinin yapılmasında , Sn Arif ÇAYIR beye, İlçe kaymakamı Yusuf GÜNİ beye, ve Ilgaz dernekler birliği Başkanı Mehmet ALTINTOP’ a emeği geçen Maddi ve manevi katkısı bulunan isimli, isimsiz kahramanlara şahsım ve Ilgazlılar adına takdir ve şükranlarımı arz eder. Allahım hepsinden ve Ilgazlılardan; ayrı,ayrı razı olsun , Sağolun varolun ALLAH’A AMANET OLUN

HÜSEYİN ÇAKIR
YORUM EKLE

banner110

banner109