Hesap Döner Sap Döner

Hesap Döner Sap Döner

Yerel seçimlere şurada birkaç gün kaldı. Bu seçimde partiler mevcut belediye başkanlarının birçoğunu tekrar aday göstermedi. CHP Parti Meclisi uzun süren toplantılar sonucu birçok aday ismi geçerken, net kararlar sabah 05;00 sularında belirlendi.

Kadıköy ve Maltepe belediye başkanları yerlerini yeni arkadaşlarına devrettiler.

Hadi Kadıköy Belediye Başkan Selami Öztürk’ün tekrar aday gösterilmemesini anlarım. Artık Kadıköy’de değişim zamanı gelmişti. Öztürk avukatlıktan değil ama belediye başkanlığından emekli olacaktı. Aday Aykurt Nuhoğlu ile Kadıköy tekrar CHP’de görünüyor.

Peki 2009 yılında büyük bir farkla AK Parti’den belediyeyi devralan Prof. Dr. Mustafa Zengin neden aday gösterilmedi, ya da gösterilemedi diyelim. Geçen süre içerisinde genel merkeze giden şikâyet dosyaları olabilir mi? Ya da halkın kendisi için kayıp aranıyor ilanları? Veya halk ve CHP örgütünü yok sayıp münferit hareket etmesi mi?

Ya daaaa….

Doktorluğu iyi olduğu iddia edilen ancak belediye başkanlığı kötü olduğu söylenen Sayın Zengin’in 5 yıl içerisinde hakkında ki yolsuzluk ve şaibeler bu sonu hazırlamış olabilir mi?
Biraz hafıza tazeleyelim.

Belediye bütçesini halkın bütçesi değil de kendi bütçesi gibi kullanmaya başladı.İki bina aldı belediyenin kasasından aldığı iki bina ile bir süre çalkalandı Maltepe. Türkan Saylan Kültür merkezine uçuk mu uçuk fiyatlarla alınan malzemeler. Koskoca prof. Mustafa Zengin’i Ağır Ceza’da yargılanmasına neden olan Senfoni, kamuoyunda Baba-oğul senfonisi olarak bilinen ihaleye zincirleme olarak fesat karıştırma. Yönettiği belediyenin yanlışlarını anlatan muhalefet partisinden gelen 102 soru önergesi.

TSKM’nin başına koordinatör olarak oturttuğu  eniştesinin Maltepe’de bir esnafı adeta kumpasa alarak  iflasına neden olacak satın alımlar iddiası. Ki bunun iddia olmadığı iflas eden şahsın kendi ağzından olan kayıtlarla da mevcut.

Enişte- esnaf vasıtasıyla kendisine alınan takım elbiseler, saatler, cep telefonları, uçak biletleri. tatiller hatta takılar iki yıldır bunlarda Maltepe Halkı’nın dilinde.

Düzenlenen halk konserlerinde ayrı bir şirket kurulup; ki şirketin isminde hayır yok VER-SUS organizasyon şirketi. Paraların bu şirkete aktarılıp buradan sanatçılara cüzi miktarlar ödenmesi gibi. 

Bunlar aleni olanlar. Hakkında birçok dava açıldığını biliyorum. Beraat ettim dediği dosyalar ise Yargıtay da. Kendisi ile birkaç kez bu konularla ilgili görüştüm. Esnafın iflasına kadar her şeyi sorduğumda bunlar benim bilgim dışında, asılsız suçlamalar cevabını vermişti. Oysa Maltepe de ki bir gazeteci arkadaşta sekreteri vasıtasıyla bu soruları sormuş, esnafın durumun ne olacağı hakkında bilgi istediğinde ise Zengin’den yine sekreteri vasıtasıyla, Aptal olmasaymış cevabını almıştı.

 Vukuatlar asılsız suçlamalar, bizi çekemeyenlerin dedikoduları, aptal olmasaymış sözleri ile geçiştirildi.

Ancaaaakkk..

Ben merak ediyorum yargıyı da böyle geçiştirebilecekler mi?

Bunu da bekleyeli görelim.

Diyeceksiniz ki , adam aday olmadı şimdi niye bunları yazıyorsunuz.

Dikkat ederseniz çok detaya girmedim. Amacım birazda 30 Mart Yerel seçimlerinden sonra gelecek olan başkana naçizane bir uyarı niteliğinde. Her şeyi ben bilirim, ben yaparsam doğrudur edasıyla, bir il büyüklüğünde ki bir ilçe yönetilmeye kalkılırsa gidişler gelişler gibi muhteşem olmaz.

Sonra derler ki; Keser döner sap döner gün gelir hesap (Parti Meclisinden) döner.


YORUM EKLE