Yeni Caddy sınıfının çok ilerisinde Sportif ve fonksiyonel tasarımı ile yeni Caddy daha da beğeni kazanacak

Yeni Caddy sınıfının çok ilerisinde Sportif ve fonksiyonel tasarımı ile yeni Caddy daha da beğeni kazanacak

Yeni Caddy sınıfının çok ilerisinde Sportif ve fonksiyonel tasarımı ile yeni Caddy daha da beğeni kazanacak
Yeni Caddy sınıfının çok ilerisinde
Sportif ve fonksiyonel tasarımı ile yeni Caddy daha da beğeni kazanacak


Yılda ortalama 10 binin üzerindeki satış adediyle tüm dünyadaki Caddy satışlarının yaklaşık yüzde 10’unun gerçekleştiği Türkiye pazarına Avrupa ile aynı anda sunulan Yeni Caddy, 36.790 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatı ile showroomlardaki yerini aldı.

Volkswagen Ticari Araç’ın tüm dünyada önemli bir satış başarısına imza atan modeli Caddy, tamamen yenilenmiş haliyle showroomlarda yerini aldı. Birçok özelliğiyle sınıfının çok ilerisinde olan ve yenilenen dış tasarımıyla çok daha şık bir görünüme kavuşan Yeni Caddy, standart olarak sunduğu ilave ekipmanlarıyla hem sürücü hem de yolcu güvenliğinde fark yaratıyor.

Türkiye’de 1,6 TDI motor seçenekleriyle satılan Yeni Caddy çok daha sessiz oluşu ve düşük yakıt tüketim değeriyle de dikkat çekiyor. Trendline ve Comfortline olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle, 36.790-TL’den başlayan anahtar teslim fiyatıyla  satışa sunuluyor.

YENİ DÖNEM TASARIM DNA'SININ ÜÇÜNCÜ TEMSİLCİSİ
Yeni tasarım DNA’sına sahip üçüncü model olan Caddy bütünüyle yeniden tasarlanmış ön bölüme sahip. Radyatör ızgarası tasarım açısından tek bir birimi oluşturuyor ve radyatörün yatay çizgileri ön far grubuna kadar devam ediyor. Yeniden tasarlanan VW ambleminin ızgaraya entegre edildiği Caddy’in ön kısmı, yeni  sis farları ile  daha dikkat çekici hale geliyor.

Silueti tamamlayan tavan raylarının Comfortline donanım seviyesinde standart olarak sunulduğu Yeni Caddy’nin arka bölümünde yenilenen yazı biçimi, arka farlar ve yeniden tasarlanan VW amblemi göze çarpıyor.

İLKLERLE GELDİ
Sınıfında bütün modellerinde ESP'nin standart olarak sunulduğu ilk ticari araç olma özelliğine sahip Yeni Caddy,  7 ileri DSG şanzımanı ve Yokuş Kalkış Desteği seçeneğini de sunan tek araç.

Dış tasarımda olduğu gibi büyük oranda geliştirilen bir iç tasarıma sahip Yeni Caddy’de, sportif deri kaplı radyo kumandalı servotronik direksiyon simidi, yeni gösterge paneli, orta konsolda normal ya da Climatronic klima ilk anda göze çarpan özellikler. Klimayla soğutulabilen torpido gözü aynı zamanda kilitlenebilme özelliğine de sahip.

Yeni Caddy hem sürücü hem de yolcular için aracın içindeki günlük hayatı kolaylaştırıyor. Aracın donanım düzeyine bağlı olarak, kapılarda, orta konsol ve kol dayama yerinde, ön panelde, ikinci koltuk sırasının önünde tabanda, sürücü koltuğunun altında ve tavanda sayısı 24'e kadar ulaşan eşya yerleri bulunuyor. Hepsinden önemlisi, Yeni Caddy geliştirilmiş ses izolasyonu sayesinde çok daha sessiz olmasının yanı sıra üst düzey kalite ve konforlu yolculuğu garantiliyor.

Yeni Caddy bir çok geliştirmeyle fark yaratıyor;  hız sabitleyici, yağmur sensörü, gündüz farları, otomatik yanan farlar, otomatik kararan iç dikiz aynası, yolcu ve bagaj bölümü iç kaplama gibi bir çok özellik Caddy’yi sınıfını ilerisine taşıyor.

Caddy yeni dizel motorlarıyla yüzde 21’e varan son derece yüksek bir verimlilik sunuyor. Tamamı Euro 5 egzoz emisyon standartlarına uygun motoru hem turboya hem de direk yakıt enjeksiyonuna sahip. Dört supaplı, 102 PS  güce sahip TDI motorlar, 100 km’de 5,2 litre gibi düşük yakıt tüketimi değeriyle öne çıkıyor. Çok sessiz ve verimli common rail direk enjeksiyona sahip TDI motorlar, standart olarak dizel parçacık filtresine sahip. 102 PS TDI motor ayrıca isteğe bağlı olarak 7 vitesli DSG ile sunuluyor.

Yine ilk kez bütün versiyonlarında ikinci koltuk sırasının bütünüyle çıkarılabildiği Yeni Caddy’nin 5 koltuklu versiyonu bu sayede, tavana kadar yüklendiğinde, 3,030 litreye varan bir yük kapasitesi sağlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER