Tuvalette bulduğu parayı teslim etti

Tuvalette bulduğu parayı teslim etti

Tuvalette bulduğu parayı teslim etti
Tuvalette bulduğu parayı teslim etti

Türkiye bugün iki ayrı çanta hikayesiyle şaşırdı. Her ikisinde de mutlu son yaşandı ancak bir farkla!


Düzce'de içinde para ve çek bulunan çanta, bir dinlenme tesisinin tuvaletinde unutuldu. Tuvalet görevlisi çantayı sahibine ulaştırdı. Trabzon'daki olayda ise içinde yüklü para bulunan çanta unutulduğu yerde yoktu. Çantayı çalan kişiler yakalandı.

Türkiye'de bugün iki farklı çanta hikayesi yaşandı.

İki farklı ilde para dolu iki çanta unutuldu. Birinde çantayı bulan kişi sahibine teslim etti ve adeta insanlık dersi verdi.

Ancak saatler sonra yaşanan bir başka çanta unutma olayında bu kez bildik bir son vardı; para dolu çanta çalınmıştı.

İstanbul'dan Kastamonu'nun Taşköprü ilçesine dönen esnaf Ali Sevim'in yolculuk ettiği otobüs, Düzce'de bir dinlenme tesisinde mola verdi.

Tuvalete, içerisinde 25 bin lira para, çek koçanları ve çok sayıda kredi kartı bulunan çanta ile giden Sevim, çantayı tuvalette unutarak dışarı çıktı ve molanın ardından otobüsle yoluna devam etti.

Tuvalet görevlisi Celal Tohumcu, lavabonun üzerinde bulduğu çantayı otobüs firmasının yetkililerine ulaştırdı.

Ali Sevim Kastamonu'ya ulaştığında firma yetkilileri Sevim'i arayarak, unuttuğunu bile fark etmediği çantasının bulunduğu haberini verdi.

Çantayı tuvalet görevlisinin bulduğunu ve yetkililere teslim ettiğini öğrenen Sevim, hem şaşkınlık hem de sevinç yaşadı.

Çantayı unuttuğunun farkında olmadığını belirten Sevim, “Çantayı teslim eden görevliyi ödüllendireceğim. Demek ki böyle insanlar hala varmış. Bir kuruşuna dahi zarar gelmeden bana teslim ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum'' dedi.

SOKAKTA ÇANTAYI UNUTTU, GİTTİ BAKTI...

Bir diğer olay Trabzon'da yaşandı. Sokakta unutulan ve içinde yüklü miktarda para, altın ve çek bulunan çantayı çaldığı öne sürülen 2 kişi yakalandı.

Çarşı Mahallesi Semerciler Caddesi Tarakçılar Sokak'ta iş yeri olan İbrahim Canoğlu, iftar vakti yaklaştığında evine gitmek için dükkanını kapattı. İş yerini kapatmadan önce içinde para, altın ve çeklerin bulunduğu çantasını babası Yusuf Canoğlu'na veren İbrahim Canoğlu, daha sonra babasıyla evine gitti.

Oğlu İbrahim Canoğlu ile eve ulaşan baba Yusuf Canoğlu, oğluna ait çantayı iş yeri yakınındaki karton kutuların yanında unuttuğunu fark edince dükkana geri döndü. Ancak çantayı bıraktığı yerde bulamayan İbrahim Canoğlu, polise başvurdu. Polis, yaptığı araştırmalar sonucunda çantayı aldıkları belirtilen İ.Y. (31) ve F.B'yi (22) yakaladı.

Bu kişilerle birlikte Canoğlu'na ait olduğu anlaşılan ve içinde 30 bin 725 lira, 41 bin 360 dolar, 13 bin 735 avro, 21 tam Cumhuriyet altını ve 263 bin 184 lira değerinde 82 adet çek bulunan çanta ele geçirildi. Çanta polislerce sahibi İbrahim Canoğlu'na teslim edildi. Zanlılar ise çıkarıldıkları savcılıkça serbest bırakıldı.

internethaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER