TMSF'den Dumankaya için flaş karar!

MSF, Dumankaya Holding ve bağlı şirketler ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. TMSF açıklamasına göre, Dumankaya'nın 6 şirketi tasfiye edilecek.

TMSF'den Dumankaya için flaş karar!
 TMSF'den Dumankaya için flaş karar!

MSF, Dumankaya Holding ve bağlı şirketler ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. TMSF açıklamasına göre, Dumankaya'nın 6 şirketi tasfiye edilecek.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesindeki Dumankaya şirketleri tasfiye ediliyor. TMSF konuyla ilgili açıklama yaptı. Dumankaya şirketlerinin sahibi Halit Dumankaya FETÖ'cü olmakla itham edilmiş şirketlerine el konulmuştu.

Konu ile ilgili TMSF'den yapılan açıklamada Dumankaya Grubu şirketleri için tasfiye sürecinin başlatıldığı belirtildi. Açıklamanın devamında "Grup Şirketlerinin tasfiyesine ve sicilden terkin olunmasına dair hazırlık işlemleri ile ilan ve bilançonun hazırlanması işlemlerine yönelik olarak 6758 sayılı Kanunun 19’ncu Maddesinin Uygulamasına İlişkin Usul ve Esaslar hükümleri gereği şirketin hazırlanacak bilançosu esas olmak üzere;

ALACAKLI OLANLAR BİLDİRSİN

Şirketlerden alacaklı olanlar ile menkul ve gayrimenkulleri üzerinde istihkak iddiasında bulunanların yazılı alacak ve istihkak iddialarını kaydettirmeleri ve senet, defter özeti ve benzeri delillerin asıl veya tasdikli suretlerini tevdi etmeleri, Şirkete borçlu olanların kendilerini ve borçlarını bildirmeleri; Hazırlanacak sıra cetvelinin tebliğini esas adreslerini bildirmeleri ve tebliğ masrafını vermeleri gerekmektedir" denildi.

ŞİRKET MALLARINI ELİNDE BULUNDURANLAR...
TMSF'nin konu ile ilgili açıklamasının devamında "Şirket mallarını her ne suretle olursa olsun ellerinde bulunduranların; o mallar üzerindeki kanuni hakları saklı kalmak şartıyla bunları şirket yönetim kurulu emrine tevdi etmeleri, etmezlerse rüçhan haklarından mahrum kalacakları, yukarıdaki hususları yerine getirmeyen ilgililer hakkında şirket kayıtlarında yer alan bilgiler kapsamında işlem işlem tesis edileceği; hususları da dikkate alınarak ilandan itibaren bir ay içinde yapılacak bildirimlerin aşağıda yer alan tebligat adresine yapılması ilan edilir" denildi.


DUMANKAYA ŞİRKETİ :

1957 yılında abisi İbrahim Dumankaya‘nın aldığı birlikte ilk taahhüt işi olan Çınarcık Dispanseri’nin yapım işlerinde çalıştı.

Halit Dumankaya
, inşaat malzemeleri satarak sektöre girdi ve 1963 yılında kardeşi İbrahim Dumankaya (d.1941) ile birlikte Dumankaya İnşaat’ı kurarak taahhüt işleri ve müteahhitlik yaptı. Dumankaya İnşaat, başta inşaat sektörü olmak üzere yapı malzemeleri pazarlamasından otomotive, sigortacılıktan PVC kapı ve pencere sistemleri üretimine kadar pek çok alanda hizmet veren bir şirketler topluluğuna dönüştü.

İstanbul‘un çeşitli semtlerinde markalı konut projeleri yapan Dumankaya İnşaat, grubun lokomotif şirketi olurken, Toyota’nın Türkiye’deki en büyük bayilerinden biri haline geldi. 31 Mayıs 2013 tarihinde abisi İbrahim Dumankaya ile olan birlikteliklerini sona erdirdi.

Abi İbrahim Dumankaya ve oğlu Ali Dumankaya yollarına DKY İnşaat ile devam ettiler.

Halit Dumankaya, Dumankaya İnşaat’ın başına oğlu Uğur Dumankaya‘yı getirerek kendisi ise onursal başkanlık görevini üstlendi.


Tasfiye edilecek şirket ünvanları: 


1) Dumankaya Dış Ticaret ve Pazarlama A.Ş.


2) Dumankaya Holding A.Ş.


3) Dumankaya Kentsel Dönüşüm Proje Geliştirme A.Ş.


4) Dumankaya ve Mazaya İnşaat A.Ş.


5) Shov Oto Sanayi ve Ticaret A.Ş.


6) Dumankaya Teknoloji A.Ş.


Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 21:16

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER