Prof. Dr. Gökçen Orhan İstanbul'da toprağa verildi

Hastanedeki odasında hayatını kaybeden Prof. Dr. Gökçen Orhan İstanbul'da toprağa verildi

Prof. Dr. Gökçen Orhan İstanbul'da toprağa verildi

Prof. Dr. Gökçen Orhan İstanbul'da toprağa verildi
Hastanedeki odasında hayatını kaybeden Prof. Dr. Gökçen Orhan İstanbul'da toprağa verildi
Üsküdar'da görev yaptığı hastanedeki odasında ölü bulunan Prof. Dr. Gökçen Orhan'ın cenazesi İstanbul'da defnedildi.
Görev yaptığı Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki odasında önceki gün 56 yaşında hayatını kaybeden Orhan için Ataşehir Mimar Sinan Camisi'nde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi.

Törene, Orhan'ın aile yakınlarının yanı sıra iş arkadaşları, hastaları, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ile tiyatro sanatçısı Zihni Göktay da katıldı.

Prof. Dr. Orhan'ın cenazesi, burada kılınan cenaze namazının ardından götürüldüğü Ümraniye Ihlamurkuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Prof. Dr. Gökçen Orhan Kimdir

Prof. Dr. Gökçen Orhan kimdir, kaç yaşındaydı?
Üsküdar'daki Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Prof. Dr. Gökçen Orhan (56), odasında ölü bulundu. Olayın intihar vakası olabileceğinin değerlendirildiği, incelemelerin sürdüğü bildirildi. Haberler ardından Prof. Dr. Gökçen Orhan kariyeri ve hayatıyla ilgili araştırmalar başladı. Peki, Prof. Dr. Gökçen Orhan kimdir, kaç yaşındaydı?


Gökçen Orhan 1967 yılında Kayseri’de doğdu. Orta öğrenimini İstanbul Galatasaray Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında mezun olarak tıp doktoru oldu. Aynı yıl Doktor Siyami Ersek Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi ihtisasına başladı. 1

997 yılında kalp ve damar cerrahisi Uzmanı, 2007 yılında doçent, 2019 yılında profesör unvanı aldı. Halen aynı hastanede Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi olarak aktif cerrahi hayatına devam etmektedir. Yurtdışında Paris, Hannover, Bad Nauheim Frankfurt‘ta konuk cerrah olarak kalp yetersizliği cerrahisi, yapay kalp, kalp nakli konularında eğitim aldı.

Kalp yetersizliği cerrahisi, kalp nakli, yapay kalp mekanik destek sistemleri, akciğer yüksek tansiyonunda damar ameliyatları, erişkin kalp cerrahisi ilgi alanlarıdır. Katıldığı kongre ve seminerlerde, tıbbi ve kişisel gelişim konularını içeren ulusal ve uluslararası eğitim konuşmaları yapmaktadır. Çok sayıda bilimsel makale ve tıbbi kitap bölümleri yazmıştır. 
 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2023, 16:00

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER