Pazarcıların hal eylemi trafiği de vurdu

Bayrampaşa ve Ataşehir'deki hallerde zamları protesto eden pazarcı esnafı, hal girişlerini kapattı. Bayrampaşa'da slogan atıp yürüyüş yapan pazarcıların eylemi sürüyor. Bayrampaşa Hali'nin önünde uzun araç kuyrukları oluştu

Pazarcıların hal eylemi trafiği de vurdu
İstanbul'daki sebze ve meyve hallerinde 1 Mart 2012 itibariyle otopark ve giriş ücretlerinde uygulanacak zamlar, hale ürün almaya gelen esnafı isyan ettirdi. İSPARK'ın yaptığı zamları protesto eden bir grup esnaf, halin girişini trafiğe kapatarak zamların geri alınmasını istedi.

Halden ürün almaya gelen bazı market ve pazar esnafı otopark ve giriş ücretlerine yapılan zammın çok fazla olduğunu iddia ederken, hale girmeye çalışan bazı kamyonları da durdurdu.

Ataşehir'deki sebze ve meyve halinde, zamların adil olmadığını söyleyen bir pazarcı, "Biz hali böyle kapattığımız sürece, pazarda sebze yarın 1 liradan 3 liraya çıkacak." dedi. Zamların makül bir miktarda yapılması gerektiğinin altını çizen pazarcılar, madur olduklarını söyledi. Çevik Kuvvet ekiplerinin güvenlik önlemleri aldığı eylem devam ediyor.

Bayrampaşa meyve ve sebze halinde de tüm girişleri kapatan esnaf slogan atıp hal içerisinde yürüyüş yaptı. Girişler kapatıldığı için nakliyeciler ve kamyoncular içeri giremezken, Bayrampaşa Hali'nin önünde uzun araç kuyrukları oluştu. Bazı esnaf ise el arabalarıyla kamyonlarına sebze ve meyve yükledi. Zamların çok bulan esnaf, İSPARK ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle görüştüklerini ancak sonuç alamadıklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2012, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER