Kızılay, Iraklı ihtiyaç sahibi ailelere barınma ünitesi gönderiyor

Türk Kızılayı, iç karışıklıklar nedeniyle Irak’ta yerlerinden edilmiş ihtiyaç sahibi ailelerin barınma ihtiyacını karşılamak üzere bölgeye, 500 adet konteyner gönderiyor.

Kızılay, Iraklı ihtiyaç sahibi ailelere barınma ünitesi gönderiyor
 Kızılay, Iraklı ihtiyaç sahibi ailelere barınma ünitesi gönderiyor

Türk Kızılayı, iç karışıklıklar nedeniyle Irak’ta yerlerinden edilmiş ihtiyaç sahibi ailelerin barınma ihtiyacını karşılamak üzere bölgeye, 500 adet konteyner gönderiyor. Erzincan’da düzenlenen törenle ilk sevkiyatı gerçekleştiren Kızılay, konteynerleri 250 TIR ile bir hafta içerisinde göndermeyi planlıyor.

2014 yılından bugüne kadar binlerce Iraklının barınma, beslenme, hijyen, giyim malzemesi gibi temel insani ihtiyaçlarını karışlayan Türk Kızılayı, Irak’taki yardım çalışmalarına devam ediyor. Kızılay, bu kez de yerlerinden edilmiş ailelerin barınma ihtiyacını karşılamak üzere Irak’a 500 konteyner gönderiyor. Erzincan’da düzenlenen törenle ilk sevkiyatı gerçekleştiren Kızılay, konteynerleri 250 TIR ile bir hafta içerisinde göndermeyi planlıyor.

5 milyon 250 bin liralık değerindeki konteynerlerin 125 adeti Bağdat, 125 adeti Anbar ve 125 adeti Dohuk’ta dağıtılacak. Kalan konteynerlerin dağıtımı ise Irak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 75 adeti Dohuk, 50 adeti Bağdat’ta gerçekleştirilecek.

Türk Kızılayı Kuzeydoğu Anadolu Bölge Müdürü Şafak Lostar “Irak'taki iç çatışma sonrası derhal bölgeye intikal ettik. Önce Sincar, daha sonra Erbil bölgesinde konuşlanıp ekiplerle 2 yıldır Irak coğrafyasında insani yardım faaliyeti yürütüyoruz. Bugüne kadar Irak'a 156 tırla yaklaşık 4,5 milyon dolarlık yardım malzemesi gönderdik” dedi. Kızılay, şu anda da Erbil’de Irak Kızılayı ile işbirliği içerisinde Muslim Aid Australia Derneği desteği ile 5 bin ekmek üretimi yaparak, ihtiyaç sahiplerine günlük olarak dağıtıyor. Kızılay, ramazan boyunca da gıda kolileri ve diğer insani ihtiyaç malzemeleri ile de desteğini sürdürmüştü. Biraz ara verelim Bursa bayanlar ile kafanızı dağıtabilirsiniz  bayanlar kafanızdaki sıkıntılarınızı alacaktır.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2017, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109