Kılıçdaroğlu, yürüyüşün 23. gününde İstanbul'a ulaştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün 23. gününde İstanbul il sınırına ulaştı.

Kılıçdaroğlu, yürüyüşün 23. gününde İstanbul'a ulaştı
 Kılıçdaroğlu, yürüyüşün 23. gününde İstanbul'a ulaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün 23. gününde İstanbul il sınırına ulaştı.

Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için Ankara Güvenpark'tan başlattığı yürüyüşünün 23. gününe Kocaeli'nin Topçular mevkisinden başladığı yürüyüşte, İstanbul il sınırına ulaştı.

Kılıçdaroğlu'nu burada CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve partililer karşıladı.


Mehter takımı ve tarihteki Türk devletlerinin bayraklarının yer aldığı kortejle karşılanan Kılıçdaroğlu, kendisine verilen çiçeklerle basın mensuplarına poz vererek, güvercin uçurdu, bu sırada güvercinlerden bir tanesi Kılıçdaroğlu'nun başına kondu.

Kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara selam veren Kılıçdaroğlu, daha sonra yürüyüşüne devam etti.

Bu arada, 15 Temmuz şehitlerinden Ömer Halisdemir'in fotoğrafının basılı olduğu tişörtler giyen gençler de Kemal Kılıçdaroğlu'na eşlik etti. Adalet Yürüyüşü’nde yirmi üçüncü gün


Tarihi Adalet Yürüyüşü'nde bugün yirmi üçüncü gün. Dün geceyi Kocaeli Gebze'de geçiren kortej Maltepe'ye doğru yürüyüşünü sürdürüyor. Kortej saat 11:30 sıralarında İstanbul il sınırlarına girdi. Kılıçdaroğlu bugün Gandi'nin 600 bin adım rekorunu da kırdı. Sözcü TV ekibi tarihi yürüyüşü adım adım takip ediyor.
15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, yirmi üçüncü gününde de Maltepe’ye doğru yürüyüşüne devam ediyor. Kortej dün geceyi Gebze’de topçu kışlasındaki kamp alanında geçirdi. Tarihi yürüyüşün yirmi üçüncü gün etabı Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının ardından saat 09:00 sıralarında başladı. Konuşmasında Avrupa Parlamentosu’nun dünkü Türkiye kararına da değinen CHP lideri “AB ile ilişkilerin askıya alınması değil daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor” dedi.

23. gün etabının başında konuşan Kılıçdaroğlu, “Bugün Kocaeli’den ayrılıyoruz.  İstanbul’a giriyoruz. Son derece mutluyum, huzurluyum. Kimsenin burnu kanamadan uzun bir yolculuğu katedip İstanbul’a girmiş olacağız” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu, “Ayı 9’unda, pazar günü bu yürüyüşü sonlandırmış olacağız. Ancak adalet arayışımızı değil, adalet arayışımız devam edecek” diye konuştu.
Avrupa Parlamentosu’nun kararını değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Buradan Avrupa Parlamentosu’na seslenmek isterim. Biz herkes için adalet istiyoruz, sizden de adalet istiyoruz. Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değildir. Türkiye’de bir adalet yürüyüşü yapıyoruz, 10 binler var. Referandum yaptık. Yüzde 50’den fazlası demokrasi istiyor bu ülkenin. Dolayısıyla AB ile ilişkilerin askıya alınması değil daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor. Bu konuda umarım bizim adalet arayışımıza da destek vererek Türkiye’ye olan ilişkilerin devamı yönünde karar alırlar. Adalet sadece Türkiye için değil bütün insanlık için geçerli olan bir kavramdır. Avrupa Parlamentosu da adil davranarak Türkiye’ye olan ilişkileri sürdürme yönünde karar alır” şeklinde konuştu.
BUGÜN GANDİ’NİN REKORU KIRILDI

Şimdiye kadar yaklaşık 430 kilometre kat eden ve 600 bin adım atan Kılıçdaroğlu bugün (07.07.2017) Gandi’nin 600 bin adım rekorunu da kırmış oldu.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER