İstanbul'daki Çankırılılardan Ortak Ses, İstanbulda Bizde Varız

İstanbul'daki Çankırılılardan Ortak Ses, İstanbulda Bizde Varız

İstanbul'daki Çankırılılardan Ortak Ses, İstanbulda Bizde Varız

İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu – ÇANDEF  ev sahipliğinde, İstanbul’da bulunan tüm Çankırılı STK yöneticileri ve İstanbul Milletvekili Aday Adaylarımız Beyoğlu Öğretmenevinde kahvaltı yaptı.

İstanbul'da faaliyette olan 174 sivil toplum kuruluşumuz başkanı ile birlikte ÇANDEF'in 62 kişilik yönetim kurulu üyelerimizin katıldığı toplantıda, STK’larımızın Çankırılı milletvekili aday adaylarımıza, 2011 genel seçiminde vereceği destek onaylandı.

Kahvaltıya, 12 Haziranda yapılacak olan genel seçimde İstanbul 1. bölgeden Ak Parti aday adayı Erdal Yılmaz, CHP aday adayı Dr. Kadir Gökmen Öğüt, 3. Bölge CHP milletvekili aday adayı Özlem Karaman, 3. Bölge Ak Parti milletvekili aday adayı Hasan Gökçeoğlu, 2. Bölge Ak Parti milletvekili aday adayı İsmail Şenoğlu katıldılar. Toplantıya katılamayan 3. Bölge Ak Parti aday adayı Ali Emre Erişen, 2. Bölge CHP adayı Erol Çakır ve 2. Bölge Ak Parti aday adayı Hikmet Özdemir mazeretleri nedeniyle katılamayacaklarını bildirmişlerdir.

Toplantı sonrası yazılı bir açıklama yapan ÇANDEF Başkanı Ömer Lütfi Özenç, "İstanbul'da yaşayan yaklaşık 300 bin Çankırılının adayı olarak değerlendirdiğimiz değerli milletvekili aday adaylarımızın, siyasi partilerin 11 Nisan'da açıklayacakları listelerde, seçilme şanslarının olduğu sıralamalarda görmek istiyoruz. Yıllardır İstanbul'da yaşamasına, İstanbul'un sosyal ve ekonomik hayatına emekleri, birikimleri ve düşünceleri ile katkı sağlayan Çankırı insanının bugüne kadar temsili noktasında yaşanan sıkıntının, 12 Haziran seçimleriyle son bulacağı kanaatindeyiz.” dedi.

Toplantıda;
ÇANDEF, Çankırı Vakfı, İlçe Dernekler Birliklerimiz, İlçe Çankırılılar Derneklerimiz, Çankırı Derneklerimiz aşağıda tam metni yer alan bildirgenin imzalanarak siyasi parti yöneticilerine gönderilmesi konusunda mutabakat sağladılar.

Toplantımızda alınan kararın Çankırımız ve Ülkemiz için hayırlı olmasını diler, bu güç birliğinin 2011 genel seçimleri ve sonrasında aday olacak Çankırılı Hemşerilerimize güven vermesini dileriz.

Toplantımızda siyasi partilere gönderilecek olan aşağıdaki mektuba;
ÇANDEF, ÇANKIRI VAKFI, İLÇE DERNEKLER BİRLİKLERİMİZ, İLÇE ÇANKIRILILAR DERNEKLERİMİZ, ÇANKIRI DERNEKLERİMİZ’in yöneticileri imza atmışlardır.BU FORMU DOLDURUP TERCİH ETTİĞİNİZ PARTİ MERKEZİNE POSTALAYINIZ VEYA MEİL  ATINIZ


Sayın  ...........................................................................................................................................................................................  Partisi Genel Başkanı


Bilindiği üzere, ülkemiz 12 Haziran 2011’ de gerçekleşecek Genel Seçimlerin heyecan ve coşkusunu şimdiden yaşarken, gerçekleşecek bu seçimin sonuçlarının öncelikle güzel ülkemizin her noktasında yaşayan tüm fertlerine hayırlar getirmesini içtenlikle temenni ediyoruz.

Bizler, Anadolu’nun güzide şehirlerinden ve nüfusunun %80 ini büyük şehirlere göç vermiş, Çankırı ilinin sesini duyurabilmek için İstanbul’da örgütlenmiş olan sivil toplum kuruluşlarıyız.

Çankırılılar olarak, İstanbul’daki seçmen demografik yapısı içerisinde il bazında ilk 10’ da yer almamıza rağmen maalesef bugüne kadar İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizi temsil edecek 1 milletvekili dahi çıkaramadık.  Ancak bu dönemde, İstanbul’un 1, 2, ve 3.  bölgelerinden arkalarında durabileceğimiz çok değerli adaylarımız bulunmaktadır.

Bizler İstanbul’da yaşayan Çankırılı Sivil Toplum kuruluşları olarak SİYASİ GÖRÜŞÜNÜN NE OLDUĞUNA BAKMAKSIZIN ÇANKIRILI MİLLETVEKİLİ ADAYLARIMIZI KAYITSIZ ŞARTSIZ ve TÜM GÜCÜMÜZLE DESTEKLEYECEĞİMİZİ BELİRTMEK İSTERİZ.
Özellikle bilmenizi istediğimiz husus, Çankırılıların oyunu çantada keklik görerek “Çankırılı aday göstermesek bile Çankırılıların oylarını zaten alırız” diye düşünen siyasi partiler bu seçimlerde yanıldıklarını göreceklerdir.

Sayın Genel Başkan; milletvekili adaylarınızı belirlerken, İstanbul’daki seçmenin demografik yapısını göz önünde bulundurarak biz Çankırılı Sivil Toplum Kuruluşlarının görüşlerini ve hassasiyetlerini de nazara alarak seçim yapmanızı beklemekteyiz.
12 Haziran 2011 tarihinde gerçekleşecek Genel Seçimde toplam 85 milletvekili çıkartacak olan İstanbul 1, 2 ve 3. bölgelerden aşağıda isimleri yazılı çok değerli hemşerilerimiz partinizden aday adayı olmuşlardır.

Bizler; İstanbul’daki Çankırılı Sivil Toplum Örgütleri olarak, “Federasyon, Vakıf ve Dernekler” bu seçimde oy kullanacak hemşerilerimize, SEÇİLEBİLECEK SIRADAN aday gösterilen ÇANKIRILI MİLLETVEKİLİ ADAYLARIMIZIN PARTİSİNİ TERCİH ETMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ.

 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER